Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Káros-e az akvárium növényeire...

Káros-e az akvárium növényeire és halaira, ha elszaporodtak a kis méretű (2-10 mm-es) csigák? Ki kell-e őket irtani?

Figyelt kérdés
54 literes az akvárium, tiszta a vize, más probléma nincs vele.

2016. febr. 23. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
A növényeket fel fogják zabálni a csigák.
2016. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

azok a csigák szerintem megnőnek majd.

a növényeket szeretik. szóval sűrűn kell cserélni csigák mellett. a legtöbb akvarista utálja a csigákat.

nekem nincs bajom velük, szerintem jól néznek ki az akváriumban. de figylelni kell, mert gyorsan túlszaporodik,hogyha sok kaja van.

2016. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
adj nekik egy botiát és szépen megfogyatkoznak!
2016. febr. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
54 literbe botia? inkább ne írtál volna te sötét...
2016. febr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
inkább helena csigaevő csigát vegyél. A kaját is vedd visszább meert biztos túl etetsz, különben nem tudnak elszaporodni.
2016. febr. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2016. febr. 23. 16:12
 7/14 anonim ***** válasza:
A csigaevő csiga jó megoldás. Nálam is nagyon elszaporodtak de nekem vannak garnéláim is ugyhogy nem vehetek csigaevő csigát. Azt szoktam csinálni hogy részleges vizcsere elött egy órával be szoktam dobni egy garnéla kaja tablettát (olyan mint a spirulina) és nálam rámászik 30-40 csiga egy nagy gombócba utána könnyen fele lehet szivni őket. Nekem tányér és hólyagcsigáim vannak. A növényeket nem bántják.
2016. febr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
41%

Egy fiatal (kisebb) botia még elfér az 54 literben, amikor nagyobb lesz, elajándékozod/elcseréled. Nekem egy 40 literesben szaporodtak túl a csigák, fél éve kerültek be, akkor voltak kb 4 cm-esek, elvan a kettő a növendék halak mellett. Most már növögetnek, kb 6-7cm. A nagy akimban van egy kb 14cm-es öreg. Idővel átkerülnek.

A botiának legyen sok növény és üreg, hogy bujkálhasson, élete végéig viszont a te akváriumod kevés lesz.

Vegyszerekkel ne próbálkozz, felesleges. Egy évig küzdöttem a csigákkal, a botia lett a megoldás.

2016. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
...elcseréled/ elajándékozod... Mi van,ha a közelébe nem lakik olyan, aki be tudja fogadni/ meg tudja venni? Akkor élete végéig 54 literbe fog élni... Csak olyan halat szabad venni, aminek kifejlett korába is megfelel az akváriumunk... Nem még adni az ötleteket az állatkínzásra... Miért nem elég pár helena? Meg visszavenni a kaja adagon? mert biztos túl etet...
2016. febr. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Ahhoz meg külön gratulálok, h a nagyot egyedül tartod, nagyon igénylik a társakat. Nekem van egy 15 cm-es két 10cm-es meg egy 7 cm-es. Folyamatosan együtt mozognak, együtt pihennek.
2016. febr. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!