Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi betegség? Mi történik a...

Guppi betegség? Mi történik a guppi ivadékokkal?

Figyelt kérdés

Van egy 54l-es akvárium 1 hím és 1 nőstény guppival + 4 harcsa. Beleszült a guppim de 14 ivadékot elkülönítettem egy 17l nevelőakváriumba. 2 db kicsi bent maradt az 54l-esben, azoknak semmi bajuk.

A 17l-esben van fűtő 25°C-on, levegőztető éjjel-nappal megy. Napi 2x kapnak aprított lemezes tápot (Tetra Guppi), és kétnaponta cserélek 5 l vizet.

2 hétig semmi bajuk nem volt, most vannak a 3. héten és sorra elpusztulnak. Az úszójuk elvékonyodik és halva találom meg őket. Nem találok semmit a témában.

Mi lehet ennek az oka?

(Mellesleg múlt hónapban is szült a guppim[első szülése volt] akkor az ivadékokat bent hagytam az 54l-esben és azok is 2-3 hét után sorra tűntek el[egy se maradt], akkor az egyik nagy guppim is megbetegedett, el is pusztult.)



2016. febr. 26. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom nem állott, előkészített vizet tettél az ivadékos akváriumba és az 5 literes vizcserét is friss csapvízzel csináltad. Egyszerüen nem birták a klóros vízt. Ezentúl csak állott és/vagy előkezelt csapvízzel csináld a vízcserét!
2016. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és mien harcsáid vannak az 54l esbe? Vagy azok ették meg az alváriumba hagyott guppykat vagy a szüleik
2016. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és még valamit kihagytam. Az egyik fűtő se csinál olyan hőfuku vizet amit beállítottál. Mindig van eltérés. Mérd meg egy hőmérővel hogy hány fokos a víz a 17l esbe!
2016. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A vízcserét minden esetben legalább egy napig állt vízzel teszem, az alap 17l-ert meg félig akváriumvízből csináltam. Algaevő harcsa meg páncélosharcsa nem eszik ivadékot, a guppik meg már a 3. hét óta nem ették meg azt a maradék 2 db kicsit amit benne hagytam.

Valamilyen fertőzés alakul ki az újszülött guppik között. Azt szeretném meg tudni mi lehet ez és mi okozhatja.

2016. febr. 28. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!