Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dörgölőzés és felpuffadt has?

Dörgölőzés és felpuffadt has?

Figyelt kérdés
54 literes aksiban van 2 platti, meg vörösrák. Kb. 1 hete a halak dörgölőznek és az egyiknek hatalmas a hasa. Nincs felborzolt pikkely, jó az étvágyuk, elevenek. Beállt aksiról van szó. Részleges vízcseréket csinálom. Sok-sok gondolkodás után 2 napja tengeri sót adtam a vízhez, de semmi változás. Gondoltam valami parazita.... Ez mi? Betegség?
2016. febr. 26. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasvízkórra tippelek.
2016. febr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Libiko válasza:
Nekem is dörgölőznek a guppik a nagyokból pár kipusztult a kicsiket elkülönítetten és ők is dörgölőznek esznek rendesen nem látok semmit rajtuk.nem tudom mi lehet már kezeltem őket de hiába
2016. febr. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem tudok rájönni, mi lehet ez, mert más tünet nincs. A sózás semmit nem ért. Komolyabb antibiotikumot meg nem merek használni, mert úgy olvastam, az nem tesz jót a ráknak. :(
2016. febr. 29. 12:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul a 2 platti nagyon fiatal, még kisbabaként kerültek hozzám. Szépen növögetnek is.....
2016. febr. 29. 12:37
 5/5 Libiko válasza:
Viszont ha nem döglenek és esznek rendesen kinézetre sincs bajuk akkor avízminőség nem jó valami van a vízbe ami irritálja a bőrüket ezt most tudtam meg.nekem kezd csökkenni már elég keveset csinálják. A nagy has lehet túl evés ha nincs betegség vagy ha felnőtt állat akkor ugye ha kishalak lesznek.nekem is néha a kicsiknek kaja után nagy a hasuk utána elmúlik
2016. márc. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!