Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dörgölőznek a kicsi guppi...

Libiko kérdése:

Dörgölőznek a kicsi guppi halaim! Az egyiken észrevettem hogy a farka vége össze van tapadva! Kezeltem őket Sera Omnipurral ugyan úgy dörgölőznek. Esznek rendesen nincs rajtuk semmi szépek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. febr. 27. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

No, ha már így tolonganak a válaszolók...


Az az alapbaj, hogy a legtöbb akváriumi problémát a tartási körülmények okozzák. Tehát anélkül, hogy leírnád pontosan, hogy:

- mióta üzemel az akváriumod

- mekkora

- milyen szűréssel

- hány fokos vízzel

- milyen fajok laknak benne és mennyi belőlük

- hogyan, milyen gyakran, mennyi vizet cserélsz

- volt-e valami változás az akváriumodban mostanában (új hal, új növény, új kaja stb.)

NEM tudunk neked segíteni.


Illetve egy dolgot tudok neked mondani:

- a halak vízminőség problémától is tudnak vakaródzni, ugyanis irritálja őket az ammónia/nitrit

- az összezárt uszonyok pedig általános vacak közérzetre utalnak (bár van ilyen bakteriális fertőzés is, nem kezdeném el kezelni, amíg nem zártam a ki a vízminőség-problémát)

2016. márc. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a választ! Egy 60literes akváriumba van 20db nem kifejlett guppik."1-2centisek még.meg egy alganyaló. Növény egy nagy Anubias.szűrés :Aquael a márkája 60-100literes akváriumhoz 320liter\óra. Egy vízmelegítő 27-28fokos viz. Meg Sera légpumpa. 2hónapja megy az akvárium ezekkel a halakkal de a kezelés miatt teljes takarítás csináltam most egy hónapos a viz nagyon szép tükörtiszta alga nélkül. Most már nem dörgölőznek annyit. Ja?és hetente 10-20 % vízcsere.a szűrőbe szivacs meg aktívszén van
2016. márc. 5. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!