Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől algasodik az akvárium?...

Mitől algasodik az akvárium? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Kb mindenfajta algank van, barna, zöld es fonal is. 54 l-es akvariumban van 7 db danio, 2 cory, es 1 palacsinta algaevo. (Most ajánlottak fel 2 coryt még, akvárium megszüntetés miatt, nem tudjuk, elhozzuk-e.) Kb karácsony óta vannak benne a halak, amugy minden ok, a halak is nőttek, a növények is. Csak az a gond, hogy az algák is. Mit lehetne tenni? A nagyobb levelű növények levelein van a legtöbb es most mar elég csúnyák igy. A szűrő tetra ex400. 15W világítás van, kb 10 órát megy.
2016. febr. 28. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg világítás probléma lesz!

Az milyen pontosan, hogy 15 W?

2016. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Energia takarékos égő, kb egy hagyományos égő kb 40 W-jának felel meg.
2016. febr. 28. 11:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó volna tudni, hogy pontosan milyen a lámpa. A watt szám eléggé félrevezető tud lenni. A lumen értékkel okosabbak lennénk. Ezen kívül lehet rossz színhőmérsékletben sugároz, 6500K körül lenne jó.

Esetleg gyakoribb vízcsere, hogy kevesebb tápanyag legyen a vízben az algák számára, de alapvetően szerintem a világítással lesz gond, mert a szűrés, halmennyiség teljesen rendben van.

2016. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, pontosabban milyen égő. De veszek másikat, megpróbáljuk, lesz e változás. Pontosan milyet vegyek?

Köszönöm a segítséget. :)

2016. febr. 28. 14:38
 5/8 A kérdező kommentje:

Utana olvastam közben. Tehát annyi W kell, ahány l az akvárium. Es 6500K. De a watt szám nagyobb lehet? Mert ahogy látom, ahogy nő a watt szám, úgy nő a lumen.

Pl az jo lenne ami 15W (75W izzó lámpa fényének felel meg, 6500K, daylight, 800lm ?

2016. febr. 28. 15:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Hacsak nem szeretnél direkt kényes növényeket nevelgetni, akkor bőven elég a 0,5 W/liter (fénycsőre értve), általánosságban pedig 30, max 50 lumen/literrel számolj. A fölé felesleges menned, mert túl sok lenne a fényed, amit a növények nem tudnának önmagukban hasznosítani, kellene hozzá tápozás (folyékony vagy tablettás + szén-dioxid is), különben megmaradnának az algák.

A világítási időt is lentebb veheted szerintem.

2016. febr. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Led vagy fenycső jatszik csak, sima égő nem jó
2016. febr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Raksz az akvárium fölé két akkaro fénycsövet ami hosszában eleg, ugy nem nagyon fogsz hozzá, de mindenképp 6500 k daylight csövet.
2016. febr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!