Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szűrőt bettás akváriumba?

Milyen szűrőt bettás akváriumba?

Figyelt kérdés

25 literes akváriumban 1 bettát tartok. Jelenleg egy hagen elite mini szűrő van az aksiban, de még a legalacsonyabb fokozaton is túl nagy áramlást csinál, ami zavarja a halat. Próbáltam rámaszekolni a szűrő kivezetésre egy másik kisebb szivacsot, hogy gyengítsem a vízáramot, de nem igazán találom az optimális megoldást. Vagy alig csökken az áramlás, vagy teljesen megszűnik. Utóbbi esetben attól is félek, hogy a kimenet ilyen eltömítése a motort is leégetheti.

Szóval arra gondoltam, hogy lecserélem a szűrőt.


Olyan belső szűrőt ajánljatok legyetek szívesek, ami:

1. kis méretű,

2. egészen gyenge szűrésre/áramlásra is be lehet állítani,

3. nagyon halk (az aksi a hálóban van).


Előre is köszönöm a segítséget.



2016. márc. 1. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak szivacsos szűrők is. Azt hiszem Jofogason láttam egyet. :)
2016. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nek cserélgeted a hal vizét friss klóros vízre és nem mosogatod csapvízzel a szivacsot akkor kialakulnak rajt a bacik és csökken az áramlás. De a bettának kicsi az a 25l. Legalább egy 10l el nagyobb aksi kéne
2016. márc. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Rajci ***** válasza:

Azok közé tartozom akik nem tartanának ekkora akiban halat. De ha már...

Az Eheim Liberty legkisebb változatával próbálkozz. Lehet bele biológiai töltetet rakni és a 0-ról lehet az áramlást szabályozni + olcsó és (viszonylag) csendes.

2016. márc. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 2. 09:37
 5/5 valakiasokközül ***** válasza:

A szivacsos szűrő is túl nagy áramlást csinál a 'csobogásával' mellesleg nem akarok belekötni ilyenbe, de 30liter alatt törvényellenes gerinces állatot tartani.

[link]

A kisebbik tökéletes lenne bele. Nekem is ilyen van a 30-asban, halk, az esőztetőjét úgy állítod, ahogy szeretnéd és pici is.

2016. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!