Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem javul az Anubiasom, miz...

Nem javul az Anubiasom, miz adjak neki?

Figyelt kérdés

Korábban kérdeztem hogy mi lehet a baja,vitamin hiány volt akkor a "diagnózis".

Vettem neki egy ilyen Tetra PlantaMin-t amit ajánlottak a boltban. De nem úgy néz ki mintha nagyon használt volna. Mit vegyek nekik,és hol? Mert a mammutban ahol voltam nem volt nekik más szerük,növényeknek,se vitamin se táptalaj se semmi:/

Kérlek segítsetek:(

Ahogy a képen is látszik kicsit rojtos,és barnásabbak a nagyobb levelei:

[link]

[link]


A szer amit használtam:

[link]

"Folyékony intenzív tápoldat vassal - a dús és egészséges növényekért"



2016. márc. 2. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Low Tech Akvakertész közösség csoport a facebookon.


Ott megmondják mi a gond.

2016. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rajci ***** válasza:

A levél széle olyan mintha enné valami (Az anubias a legstrapabíróbb növény de néhány hal képes rá pl. a zászlós bölcsőszájú hal nálam egy hét alatt lelegelte amíg nem nyaraltam). Milyen halak/gerinctelenek vannak bent? Ha szeretik a növényi tápanyagot belógathatnál nekik valami salátalevelet hetente egyszer és akkor békén fogják hagyni.


A barnaság inkább barna algának látszik (jellemző, hogy az anubias nagy levelein megtelepszik az alga) azt le tudod szívni vízcserekor, vagy egy gyenge sörtéjű fogkefével is lejön (de akár kézzel is le tudod törölni).

2016. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Rajci ***** válasza:

+ a szert nem ismerem, de az anubiasra jellemző, hogy elég silány körülmények között is nő. Persze jó neki ha tápozod de kifejezetten igénytelen növény.


+ kérdés: bocsánat a feltételezésért, de nem ültetted homokba/kavicsba ugye?

2016. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rajci ***** válasza:

Most, hogy jobban megnézem a képeket úgy tűnik, hogy igen.

Az anubias nem talajba ültetendő. Speciális gyökere (rizómája) van. Egy fára, vagy kőhöz kell rögzíteni (damillal, vagy egy másik tereptárggyal odaszorítva és később megkapaszkodik magától). Ha talajba ültetjük lényegében megfullad.

2016. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na most két baj van:0

Egyreszt semmi nincs még az aksiban csak a növények

Másrészt nagy kavicsra vannak kötözve,az aljzat felett..

Ugyhogy nem tudom:(

2016. márc. 4. 16:49
 6/6 Rajci ***** válasza:

Igazából az alsó levelei egészségesnek tűnnek. Vagy csak a kép csalóka?

A barnaságot le tudod törölni? Mert ha igen akkor az csak alga. És mivel az anubias nagyon lassan nő és nagy levelei vannak ez normális. Barna alga megjelenése akvárium indításánál egyébként is normális és könnyen eltávolítható. Ha később is lenne vele gondod a barna algát az Otocinclus-ok megeszik.

Ha ez az egy levele csak ilyen rojtos ami látszik a képen azt a levelet törd le és várd meg, hogy a többi kifejlődjön. Különösebben nem tűnik betegnek a kép alapján. Lehet, hogy csak megfázott a szállításkor.

2016. márc. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!