Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika

A kérdés
BRDragon nevű felhasználó kérdése:

JBL Manado vagy ADA Soil Africana talajt érdemes választanom low tech növényes kváriumba ha lesznek páncélos harcsák is?

A manado-t szerintem már mindenki ismeri, az Africana-t nem biztos, itt egy link:

[link]

Táptalaj nem lesz alatta, kapszulával meg Profito-val tápoznánk.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Manado, Africana, talaj, növény, harcsa

2016. márc. 3. 13:15  Privát üzenet  

A válaszok
Érdemes. Bár én az olcsóbb utat választottam. (3cm 1 ásónyom mélyről ásott agyag, 4cn fekete bazalt(1-2mm) a növények és a páncélos harcsák jól elvannak szépen nőnek. Sőt. A wendt vizikelyhe kezdi eláraszani az akváriumot, a talajbol mindenhonnan uj hajtások jönnek fel és kiszedni nem szedhetem őket mert ha fel jön az agyag és elkeveredik a bazaptal, feloldódik a vízben akkor 100% os vizcsere, érintett területen bazalt csere. Ez az agyag hátránya de ugy nőnek a növények ahogy általános táptalajba soha. De már megbántam :(

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2016. márc. 3. 17:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi. A kérdést úgy értettem hogy melyiket érdemes választani a 2 közül: Manado vagy Africana :)

Manado vs Africana összecsapás.

# 2/9Időpont 2016. márc. 3. 17:12 Privát üzenet
Ja :D szerimtem nem sok külömbség van köztük. Sőt szerintem csak a márka más egyik se tud többet a másiknál. Én mindenképp tennék alá valami komolyabb növénytáptalajt vagy legalább tápgojókat :)

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2016. márc. 3. 19:47 Privát üzenet
Rajci nevű felhasználó válasza:

Sok különbség van. Az egyik agyagos a másik nem...

Az ADA módosítja a víz kémiai jellemzőit (savasít és lágyít), a Manado nem. AZ ADA tartalmaz tápanyagokat a növények számára a Manado nem. Az ADA idővel iszaposodik és ad egy enyhe (tényleg enyhe) mocsárszagot a víznek a Manado nem. Kibontás után a Manado-t át kell mosni, az ADA-t nem szabad.

Az Africana egyébként a legrosszabb az ADA talajok közül. Nagyon könnyen szétbomlik és porosíthatja a vizet a későbbiekben is. Ha már ADA és nem használsz növénytáptalajt akkor inkább az Amazoniát használd. Sokkal több tápanyagot tartalmaz és nem bomlik szét olyan könnyen.

Páncélosharcsák szempontjából a Manado nem túl szerencsés, mert nem lekerekítettek a szemcsék, megsérthetik a bajszukat.

Az ADA talajokkal nekem a vízparaméter változtatási képessége a gondom (amit a növényesek pozitívumnak tartanak), mert a vízcseréknél ingadozik a ph amit a halak nem nagyon szeretnek. De ez szubjektív véleményem és én inkább halas mint növényes akvarista vagyok...

Összegezve: Ha páncélosharcsát akarsz akkor mindenképpen ADA (de csinálj azért egy kis homokos részt az aksiban a kedvükért amiben turkálhatnak) Ha nem akarsz külön táptalajt használni, akkor is inkább ADA, mert tartalmaz tápanyagot.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2016. márc. 4. 12:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi szépen a részletes leírást, remekül összefoglaltad a különbségeket, igazából pont erre voltam kíváncsi. :)

Mint kiderült a növényes akvarisztikánál harcsákból csak 2 konkrét fajt ajánlanak, az egyik a törpe páncélos, a másik pedig a szívó törpe, mert ezek picik és nem is nagyon turkálósak. Ha viszont megsérti a talaj a bajuszukat, akkor lehet inkább a törpe díszcsikot választjuk helyettük:

[link]

Bár akkor meg a garnélákról kell sajnos lemondanunk, igaz a csiga problémánk viszont nem lesz. :)

Nagyon tápos talajt nem vennék mert csak 0,5watt/liter terelőzött fényünk lesz ami kevés az intenzív fejlődésű növényekhez, ha meg nem fogy a talajból erősen a tápanyag akkor jön az alga. A vízmódosító hatása sem mindig előny, így a manado felé hajlok inkább, csak kár a harcsák miatt...

# 5/9Időpont 2016. márc. 4. 13:38 Privát üzenet

A botiák sem ajánlottak növényesnél, mert jóval mélyebbre turkálnak mint a törpeharcsák, és a manado esetében ők is bajszosak ami szintén sérülékeny. Viszont ha találsz kereskedőt akitől be lehet szerezni a fenti fajt szólj nekem is, mert már régóta fáj a fogam rá :)

# 6/9Időpont 2016. márc. 4. 14:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ne már nekem azt mondták a többiek hogy ez a törpe botia mehet növényesbe is, meg hogy ők keményebbek mint a harcsák, nem lesz baja a bajuszuknak :(

Már találtam, brekk listán fent van onnan lehet rendelni, darabja 3300Ft.

# 7/9Időpont 2016. márc. 4. 14:30 Privát üzenet

Ha olyan mondja akinek volt már konkrétan ez a faj növényesben akkor visszakozom, ezzel még nincs tapasztalatom. Nekem kubotai-om van meg kuhlii ha már csík, meg macracantha volt. Egyiket se raknám növényesbe.

# 8/9Időpont 2016. márc. 4. 14:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben, köszi az infót. Igen olyanok mondták akiknek volt/van. Sőt még Greenaqua-ból is mondták, hogy őt lehet, csak legyen elég búvóhely mert különben csinálnak maguknak... :D

# 9/9Időpont 2016. márc. 4. 15:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sepregető garnéla mellé betehetek páncélos harcsát, vagy ancit?
Platti, neonhal, fekete tetra és páncélos harcsa mellé vehetek egy betta nőstényt?
120 literes akváriumba 2 arany gurámi és 2 törpe páncélos harcsa bettát ilettve milyen halat rakhatokbe nyugodtan?
Van egy 72 literes akváriumom,7neonnal,2 foltos páncélos harcsával, rakhatok bele guppit és Red cherryt?
Páncélos harcsa veszélyes lehet az újszülött garnélákra?
Corydorasból ha 6-7 db-ot szeretnék tartani muszáj 1 fajtából? Pl csak panda cory. Vagy lehet úgyis hogy mondjuk 3 panda a maradék pedig másmilyen?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Halak, akvarisztika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!