Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kardszárnyú delfin a delfint...

A kardszárnyú delfin a delfint vagy a bálnát eszi meg?

Figyelt kérdés
2016. márc. 6. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
egyiket sem, de fókát annál inkább.
2016. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem bántja őket.
2016. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bálna borjúra már láttam őket vadászni, azt biztos megeszik, úgyhogy nagy valószínűséggel ha úgy van, a kisebb delfineket is elkapják.

Ja, és nagy fehér cápára is vadásznak!

2016. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
delfint is bár még egy csapatnak is nehéz elkapni de ha sikerül akkor simán megeszik
2016. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első 2 nem tudom hol él, vagy mit tud róluk, de ezek könyörtelen, vérszomjas ragadozók, nem cirkuszi bohócok.


Nemrég láttam egy videót, amiben órákig fárasztottak egy bálna borjút, majd mikor már nem volt ereje feljönni levegőért, élve darabokban kitépték a nyelvét, azt megették, és mentek tovább. A borjú természetesen belehalt.

Az anyja mellette volt, de nem tudta elkergetni őket.

2016. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elfogyasztja a fókákat, delfineket, néha bálnákat is fogyaszt, ritkábban cápákra vadászik.

Elsősorban természetesen a fókák, emellett a delfinek a zsákmányai, ugyanis egy náluknál sokkalta nagyobb bálna veszélyes lehet, egyetlen jól irányzott farokcsapás halálos lehet. Természetesen nem a kifejlett bálnákra vadásznak, hanem a néhány tonnás borjakra, viszont az anya védi kicsinyét. Gyakran több órás küzdelem alakul ki, viszont, mivel a bálnának nem tudják minden részét elfogyasztani, nem annyira éri meg számukra a kockázat és erőfeszítés. Van arra is példa, hogy nagy fehér cápákat támadnak meg.

2016. márc. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, bálnákat is esznek, legyen az bármekkora, falkában rámennek, kitépik a nyelvét, a többit meghagyják (az persze belehal).
2016. márc. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kardszárnyú néhány furcsa kivétellel, mindenre vadászik, ami úszik. Bálnákat rendszeresen fogyasztanak.
2016. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ebből tartottam előadás és előfordul,hogy megtámadják a bálnákat és ha jól tudom a delfinekre is vadászik.
2016. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!