Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anci mellé mehet kékpalyzsos...

Aranyhalas kérdése:

Anci mellé mehet kékpalyzsos páncélosharcsa?

Figyelt kérdés

2016. márc. 8. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
mekkora az akvárium? milyen halak lakják? milyen a szűrő?
2016. márc. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
150 liter 2 aranyhal 3 anci (1 db 10cm hosszú 2 db 5-6cm es) szűrő: 2 db Aquael Fan 3
2016. márc. 8. 19:40
 3/9 anonim ***** válasza:
ehhez a szűrőhöz nem vennék halat, az aranyhalak piszkával se bír el... főleg,h az aranyhal hideg vízi hal...
2016. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát végül is egy átlag hőmérsékletű szobába, nagy duzzogva elmegy, de azért azt nem árt tudni, hogy ezeknek a harcsaféléknek azért melegebb víz kell, mint az aranyhalnak.
2016. márc. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az aranyhalak hidegvízi halak de a 22 fokot simán bírja. A kékpajzsosnak is 22 23 fok az ideális nem? És a szűrők mellett heti kétszer 30 százalékos vízcserét szoktam csinálni! Ja és aljzatporszívózok is!
2016. márc. 8. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:
lehet épp ennyi halat bír el a szűrőd, plusz terheléssel borulhat a bili, inkább ne vegyél több halat.
2016. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Igazad lehet nembiztos hogy veszek!
2016. márc. 8. 21:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Általánosságban írtam, hogy ezeknek a harcsaféléknek melegebb víz kell.


És egyrészt nem, se a páncélosnak, se az ancinak nem ideális a 22 fok, hanem épphogy a minimum, ami már önmagában egy stressz forrás. Sokkal inkább 24-25 fok az optimális.


Másrészt hűtő nélkül lehetetlen 22 fokot tartani egy akváriumban.

Ha direkt hűtöd, (akár a vizet, akár a szobát) önmagában felelőtlenség trópusi fajokat hideg vízben tartani.

Ha meg nem hűtöd, akkor az aranyhalak szenvednek nyáron.


Szóval kompromisszumos a helyzet, nem mondom, hogy egy stabil hőmérséklet mellett ne lehetne kivitelezni, vagy ne láttam volna már ilyen társítást, de azért az nehezen lehet belemagyarázni, hogy ez így tökéletes lenne.

2016. márc. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!