Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki nem tud jó módszert...

Valaki nem tud jó módszert arra hogyan lehetne megvédeni a kerti tavat a macskáktól?

Figyelt kérdés
Rengeteg hal volt a kerti tavamban, egy két szép nagy koi is, de mindet megették a macskák. Akinek hasonló problémája van hogyan oldotta meg, vagy mit hallottatok?

2016. márc. 9. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Lombvédő háló a neve, de szerintem macska ellen is hatásos lehet.

2016. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű hálót teríts rá éjjelre és kész !! Ha nappal is "vadásznak" a macskák, akkor nappalra is terítsd le .
2016. márc. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem még írni, hogy ha hálót terítesz rá, ahogy írtam, akkor a négy sarkát "csíptesd" meg négy kővel, azért, hogy a szél le ne fújja.
2016. márc. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
veszel egy kutyát :)
2016. márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja halo a jo megoldas!
2016. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
telepíts egy aligátort a tóba :D Ha nappal is halászik az gáz, akkor nem olyan jó a hálós megoldás mert nappal ronda lenne hálóval lefedve.
2016. márc. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kibővíteném a tavat. Olyanra, hogy a peremén körben legyen egy sekélyebb rész, ami olyan, hogy ahhoz, hogy hal kijöjjön odáig, már túl sekély, de elég mély ahhoz, hogy egy macska számára ne csak egy pocsolya legyen és elég széles legyen ahhoz, hogy ne érje át, bele kellejen neki menni, ha a halakra akar lesni. A macska nem fog azért álldogálni hasaaljáig vízben, hogy várjon, hátha jön egy hal. Jellemzően ott fogdossák ki a halakat, ahol a tó széléről, szárazon üldögélve kényelmesen benyúlhatnak hozzájuk.


Ha pici halakat tartasz benne, olyanokat, amik egy kisarasznyi mély vízben is elúszkálnak, akkor azzal próbálkoznék, hogy a sekély és mély rész között a víz felszín alatt húzódna egy "határvonal" ami meggátolja a halak számára az átjárást, de nincs a felszínen, hogy a macska ne tudja használni.


Tudom, hogy a lenti kép egy fürdőtó, de jól mutatja mire gondolok: [link]


Esztétikus is, és szerintem ez tutira visszaveri a macskákat.

2016. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!