Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi vált be csiga ellen?

Mi vált be csiga ellen?

Figyelt kérdés
Kaptunk növényeket az akváriumba, de sajnos kaptunk hozzá csigát is. Nagyon elszaporodtak, szedegetjük őket, csak ők gyorsabban szaporodnak. Mi a fenét lehet csinálni? Nagyon csúnya és a növényeket is megrágcsálták már.

2016. márc. 9. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
mekkora az akváriumod?
2016. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
120 literes.
2016. márc. 9. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

akkor vagy helena csiga (4-5 db), vagy ha jó a szűrésed és nem vagy túltelepítve akkor 2-3 db pakisztáni csík.


helena csiga:

[link]


csík:


[link]

2016. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintem akkor a csíkra esik a választás. Nincs sok halunk, 10 neon 5 rózsalazac és egy vitorlás. Meg 1000 csiga!
2016. márc. 9. 16:07
 5/6 elwera ***** válasza:
beraksz a vízbe csigáknak kedvenc kajájukat, ez a Tetra wafer mix. Erre odarohan 10 percen belül 20 csiga egy kupacba és ki tudod venni őket egyben
2016. márc. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A csík az nem rossz megoldás, csigaevő csigával semmit nem érsz el ennyi csiga ellen. És legközelebb ha veszel növényt ha nem zselést veszel akkor teszel egy vödörbe vizet, neptun gyorsfürdőt, és bele a növényt. Én igy szoktam. Lemásznak róla a csigák, planáriák, próbálnak kimászni a vödörböl de mielött kiérnének megdöglenek és lezuhannak a víz aljára. A növénynek nem lessz baja a gyorsfürdőtől. És mielött részlegesen vizet cserélsz, kapcsold le a lámpát fél orával vizcsere elött és dobj bele lassan bomló kaját. Az összes csiga a talajon lessz és fel tudod őket szívni vízcserekor!
2016. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!