Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék halakat tartani, és...

Szeretnék halakat tartani, és az akvárium is meg van hozzá. Teljesen kezdő vagyok ilyenekben, és lenne pár kérdésem ilyen témában. Többi lent. (? ) (15)

Figyelt kérdés

1. Ha neonhalakat, guppikat, meg olyan algaevő halat szeretnék egyben, azok megférnek egymás mellett?

2. Ha van egy kb. 60X30X30-as(54 liter) akváriumom, abban kb milyen felosztásban ajánlott ezeket a halakat tartani? Mennyi melyik fajtából? (ha megvannak egymással)

3. Van valami növény, amit különösen szeretnek/amit nagyon nem? Illetve milyen homokot kell szerezni hozzá? A homokot hol lehet beszerezni?

4. Ha bármilyen tanácsot tudnál adni, kérlek mond, mert nagy szükségem van rá.



2016. márc. 10. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem szerzel be előbb egy akvarisztika könyvet ?? Tele van velük minden antikvárium: Horn-Zsilinszky: Akvarisztika
2016. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Neonhalaknak ez nagyon kicsi, ne tarts belőle. Ancinak is.

Guppik mehetnek, 8-10 db.

De ajánlom, előbb bővebben olvass utána az alap tudnivalóknak.

2016. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ezt az oldalt nyálazd végig, és nézd meg ,h melyik halnak elég 54 liter.


[link]


Ha kinézted ,akkor úgy kell berendezni az akváriumot, ami az adott halnak megfelel.


Esetleg itt is tudsz halakat keresni én speciel csak nano halakat + garnélákat tartanék 54 literbe


[link]


[link]

2016. márc. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szűrő,fűtő is kell!
2016. márc. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hellókabelóka válasza:
0%
A növény igazából tök mindegy én homok helyett kavicsot ajánlanék de jobban teszed ha erről egy állatkereskedésben kérsz tanácsot.
2016. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
állatkereskedésbe???? haha, még viccnek is rossz.....
2016. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt vannak hasznos olvasmányok. Ha van időd, akár mindet elolvashatod, én ezekkel kezdtem 5 éve és mindent megtudtam belőle, amit kellett. Én azt ajánlom neked, hogy 54 literben csak guppikat tarts és abból is csak hímeket 6-8 db-ot. Neonhalnak nagyon kicsi és szinte az összes algázónak is. Kell még szűrő is és egy fűtőszál, meg kell világítás az akvárium fölé a növények miatt. Majd ahogy olvasod az e-bookokat és elmerülsz az akvarisztikában, ki fog alakulni benned egy kép, hogy mit is szeretnél, na majd akkor kérdezd meg, hogy miből mi kell, de leginkább azt döntsd el, hogy milyen halat tartanál és mennyire akarsz növényezni.

2016. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!