Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire figyeljek a bettámnál?

Mire figyeljek a bettámnál?

Figyelt kérdés

Sose gondoltam volna, de ma vettem egy bettát (guppiért indultam, ez lett belőle - Betta splendens, hím). A diszhal.infót, a seriuslyfish-t és hasonlókat ismerem, és itt is szoktam olvasgatni a bettás kérdéseket is.

30 literes, plexilappal fedett akvárium, szűrő, fűtő 25C-ra állítva, pár növény (Anubias, gömbmoha, meg valami más, ami alacsony fényigényű, de még senki sem tudta megmondani a nevét:S, de rettentő mód szaporodik), kövek, kagylók ilyesmi... Az etetéssel tisztában vagyok.

Ezen kívül mit tegyek még, hogy jól érezze magát?

És mik az intő jelek? Mikor kezdjek aggódni?



2016. márc. 10. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:

A fűtés nem lesz jó.

27-28 a legjobb a betta számára, ráadásul a fűtő az esetek többségében többet mutat a ténylegesnél. Ezt tehetnéd, hogy jobban érezze magát:)

Az akvárium volt 3 hétig járatva?

2016. márc. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Először 28 fokra állítottam, mert én is erre emlékeztem, de ahogy este olvasgattam, általában nem írtak ennyit, volt, ahol alsó határnak 24(!)-ot emlegettek, bár azt azért én sem vettem komolyan. Az én fűtőm általában inkább többet teljesít, mint amit mutat, este 8-kor néztem utoljára, akkor 26 fokot mutatott.

De kösz az észrevételt, megnézem, mit mutat most, és egy kicsit feljebb veszem. Még sosem volt olyan halam, amelyik ennyire magas hőmérsékletet szeret, és kicsit félek, hogy "túllövök a célon":S - szóval lehet, hogy egy kicsit túl óvatos vagyok...

2016. márc. 10. 22:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, igen, természetesen járattam az akváriumot. Nem vagyok annyira kezdő, csak a betták terén, mert ezek eddig nem nagyon tetszettek, de valamiért ez a példány nagyon megragadott:)
2016. márc. 10. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
remélem szivacs szűrőd van, mert a motoros szűrők mellett lerövidül az életük. Ha az van akkor vedd a legkisebbre az áramlást, és állítsd az áramlást minél feljebb, az is csökkenti valamennyivel.
2016. márc. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is. Az áramlás alapból le van fojtva. Hallod, 30 literesben nem is lehet másként:))
2016. márc. 11. 07:33
 6/10 anonim ***** válasza:
tudom hogy mondtad hogy az etetéssel tisztában vagy de ha nincs esetleg vehetsz külön betta tápot és fagyasztott szúnyoglárvát azt nagyon szeretik és jobb tőle a közérzetük és színesebbek is lesznek(mármint élénkebb színűek)
2016. márc. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az a baj, h lefojtott szűrővel se élnek addig mint szivacs szűrővel ami szinte nulla áramlást csinál. a fűtést pedig ahogy írták tekerd fel 27-28 fokra
2016. márc. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.

Hát, a szűrő vadonatúj, nem fogok ezért most újat venni, pláne nem ezt kidobni, mert nagyon elégedett vagyok vele. Nem csinál nagy áramlást, a többi akváriumomban is le vannak fojtva.

Az etetés azon kevés dolog között volt, amiről volt elegendő rendes leírás a neten, szóval megfelelő kaja, az van:)

A hőmérséklet már este felment 28C-ra.

2016. márc. 11. 09:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél neki kerámia bujkálót pl. fatörzs, üreges szikla. Az enyém nagyon szereti, ki-be szokott úszkálni. :) (54 literes akvárium)
2016. márc. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz az ötletet:)
2016. márc. 11. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!