Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes akváriumban...

K. Ákos akv. kérdése:

Egy 54 literes akváriumban tartani 20 kicsi mollyt 4-5 törpe szívóharcsával meg néhány páncélosharcsával?

Figyelt kérdés
A kicsi mollyk most kb. másfél hónaposak.

2016. márc. 11. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Mollyt ekkora akváriumban nem lehet tartani, főleg ilyen számban (mert, ha 2-3 halat beraksz még csak-csak..).

2 rajban elő harcsafajnak megint kicsi.

A mollyknak már annyira kicsinek sem kellene lenni-e, nyilván ammóniamérgezés.

2016. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már régebben is tartottam 54 literben mollyt és annak ezek a kicsik az unokái, úgyhogy valószínűleg jól érzik magukat 54 literben is, ha már így szaporodnak. Az algaevőkből kevesebbet fogok rakni.
2016. márc. 11. 19:47
 3/10 serona válasza:
Én úgy tudom, hogy egy halnak kb annyi liter vízre van szüksége, ahány cm a teste farokúszó nélkül, pl 5cm= 5 l. Így egészséges, ezzel számolj.
2016. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Ez még 6 mollynak is kicsi lenne nem 20 nak. Add el vagy cseréld el őket olyan halra ami max 6 centire nől és max 6 ot tarts! ekkora akváriumba mehet 5-6 törpe foltos páncélosharcsa és 4-5 törpe szívóharcsa. De csak a törpe foltos! Más páncélosharcsának ez kicsi!
2016. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Ja és a hal akkor érzi legjobban magát az akváriumba ha a teshosszának minimum 10 szeresét le tudja úszi és anélkül meg tud fordulni hogy nem hajlítja be a testét. szóval ha neked az akváriumod hossza 60 cm akkor max 6 cm es halat rakhatsz bele. A molly nőstény (ha black molly-d van) 8-9 cm re megnő. Mielött halat veszel ajánlom figyelmedbe a diszhal.info oldalt!
2016. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Mehetne bele: 3-5db platti, 5db panda páncélos harcsa + esetleg egy betta és/vagy egy algaevő (anci). Melléjük már mást nem tehetsz. Az elevenszülők helyett rakhatnál egy kisebb raj (8-10db) pontylazacot is. Pl. lángvörös pontylazac
2016. márc. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4. es vagyok. Valóban mehet bele 4-5 panda páncélosharcsa de aranysávosnak, meg a többinek pici lenne. Ugyhogy ha páncélost szeretnél akkor vagy panda vagy törpe foltos! ;)
2016. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
nem lehet, mivel nem sokáig lesznek kicsik a mollyk.... nem láttál még kifejlett mollyt, különben nem mondanád, h lehet 54 literbe tartani....
2016. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 toma781 ***** válasza:
Ideiglenesen el vannak benne egy rövid ideig de amikor már nagyobbak lesznek kicsi lesz a hely és emiatt nem fejlődnek rendesen nagyon szennyezik az akvárium vizét és meg is halhatnak. Azt javaslom hogy vagy vegyél egy nagyobb akváriumot vagy ajándékozd el a mollykat mert nem lesz jó a halaknak. Remélem segítettem.
2016. márc. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ne haragudj de ez állatkínzás nem akvarisztika...
2016. márc. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!