Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 6in1 teszt nem méri az ammoniá...

6in1 teszt nem méri az ammoniát vegyek külön Nh3 Nh4 tesztet vagy elég a nitrit nitrát ot mérni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 13. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem el is sorvadhatna a húsa annak a lehúzós mocsoknak, amelyik klór tesztet b-szott oda ammónia helyett.


Na mindegy.

Hát végülis én sose mértem ammóniát, ha nincs extra gond a vízzel megoldható nélküle.


Ami természetesen senkit nem ment fel az izomsorvasztó átok alól! Mert ha már van egy ilyen teszt, nem is olcsó, evidencia lenne az ammónia.


Monnyuk ha a nitrit kevés (konkrétan nincs) az jó jel.

2016. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egyesek szerint felesleges külön mérni (mások szerint az egész vízmérés fölösleges, megint mások szerint legalább heti rendszerességgel kell mérni, vízcsere előtt).

Ha mérni akarod az ammóniát, én a Seachem ammonia alert-et ajánlom: [link] (én náluk vettem, mert máshol nem találtam). Olcsóbb, mint egy cseppteszt, egy évig biztosan működik, de kb. 1 órás késéssel mutatja a változást. Nekem csak az akvárium indítása utáni napokban jelzett mérgező szintet (0,5ppm), a szűrő beindulása óta folyamatosan sárga (<0,02ppm).

2016. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!