Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szép, szines rajhalat...

Milyen szép, szines rajhalat ajánlotok 54l be?

Figyelt kérdés
3db oto és 18 sakura garnéla és sok növény vann benne. Fekete bazaltzúzalék az aljzat 1-2mm es.

2016. márc. 14. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
54 literbe még ennyi állat is sok
2016. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

normális szűréssel nem sok...


4-5 endler hímet raknék.


[link]

2016. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Platypus ***** válasza:
Az összes eddigi állat főleg növényevő, elég kis vízterhelést jelentenek. Én valamilyen törpe kalászhalat raknék, pl. furcata, gertrudae. Picik, igazi rajhalak és nagyon színesek. Vagy amanda lazac, az szép piros és illik a sakurákhoz.
2016. márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm platipus ezek a kalászhalak vagy a parázshal ténleg szépek. Ezek közül választok.: Törpe mézszinü kalászhal, parázshal, galaxy razbóra. Melyikük hány fős rajba érzi jól magát?
2016. márc. 14. 12:01
 5/8 A kérdező kommentje:
vagy vörös csíku razbóra. Amiket irtam halakat ha az egyikükből alkotok egy 10 fős rajt akkor mellélyük még fér foltos törpe páncélosharcsa vagy igy már sok?
2016. márc. 14. 12:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem másik talajlakó helyett inkább az otok számát egészítsd ki 6-ra és 6-8 fős rajt tegyél valamilyből.
2016. márc. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja Hatoska, Otocinclusból több kéne, legalább 5-6, rajhalak.


Villásfarkú kalászhalat ("furcata") nehogy rakj 54 literbe! 5-6 centis, hiperaktív halak, a 112 literes akvámnak majd' kirúgták az oldalát :P

Mézszínű kalászhalat én még nem láttam kereskedésben, de ha szépen nézel a boltosra, lehet, hogy tud rendelni neked. Jobban belegondolva, vöröscsíkú razbórát sem láttam.

A maradék két faj: a parázslazac és a galaxy "razbóra" méretéből kifolyólag minél nagyobb bandában érzi jól magát, 10-12 halat mondanék.

Ha bővíted az Otocinclusok csapatát, és veszel mégy egy csapat rajhalat, már nem igazán marad hely törpe páncélosnak.

2016. márc. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vöröscsiku razbóra itt állandóan van, mézszinü kalászhallal, parázslazaccal, galaxy razbórával nem találkoztam még. Igazából a törpe páncélosokkal a külömböző lárvák, férgek távoltartása lenne a fő célom. Miután összeraktam az aksit a növények miatt tele voltam piócával, tubifex-el, és külömböző hatalmas örvényférgekkel peddig alaposan átmostam a növényeket. Kértem kölcsön az indítás után 1 hónappal 2 db aranysávost akik 1 hónapig voltak nálam és az idő alatt kiirtották az összes dögöt, szép kerek hasuk lett. De most még néha látok örvényférgeket előbujni a talajbol. De inkámb akkor az otokat bővittem ki. Nincs olyan csiga ami féregevésre van specializálódva? :D
2016. márc. 14. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!