Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segitenetek kitalalni mi a...

Segitenetek kitalalni mi a halaink baja?

Figyelt kérdés
nemreg vettunk a kislanyomnak guppikat es plattikat. egy guppit hoztam egy masik boltbol mert nagyon megtetszett. erre 1,5-2 hetre darakorosak lettek. ezt konnyu volt megallapitani. kaptak parakillt ketszer is mert elsore nem mult el mind roluk. ekkor amugy a plattikon volt csak. van egy guppi lany aminek akkor eszre vettem hogy mintha befeketedett volna az egesz szeme.egy guppi fiunal is eszrevettem. a kezeles utan mitha kotisztult volna a szemuk,meggyogyult mind. par napja viszont egymas utan 3 platti elpusztult. a guppi lanyok kozul par bujdpsott,darakort vettem rajtuk eszre mev az egyiket feher foltokat es mintha a bore hamlana. azoknak a halaknak amelyikeknek fekete volt a szme,megint befeketedett. kaptak megint parakillt. megint kettot. ma kaptak a masodikat. az uzletben azt mondtak mast nem tudunk csinalni. de lehet mas bajuk is darakoron kivul? amugy 60 literes az akvarium. szurovel..ejjel nappal megy,hullamoztatja vizet.leveozteto nincs. 14 hal volt benne. mar csak 11 van. vizet azelott csereltem nekik teljesen hogy megint kezelest kaptak a napokban.

2016. márc. 14. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen a szűrés?

Volt 3 hétig járatva?

Egyébként nen durván, de túl volt telepítve. Az a 14 hal csak guppi és platti?

Milyen a nemek megoszlása?

2016. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
van ket harcsa. volt egy platti fiu es ot lany. harom guppi fiu es negy lany. ja bocs akkor 15en voltak. egy fiu guppi kesobb kerult bele
2016. márc. 14. 13:09
 3/6 A kérdező kommentje:
azt mondtak mikor megvettuk hasznaltan az akvariumot ( regota foglalkozik ezzel a srac,ert hozza elvileg) hogy antiklort tegyunk a vizbe. egy napig menjen aztan mehetnek a halak. a szuro benti.ha erre gondolsz
2016. márc. 14. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A szűrő pontos típusa érdekel, belső szűrőből van ezerféle...

Ha vízzel, szűrővel együtt vetted az akváriumot, akkor valóban kó eséllyel már felesleges járatni, ha nem ez a probléma egyik forrása.

A másik a túltelepítés.

Milyen harcsák egyébként? Ami kicsi az általában (cory, oto) 6 körüli rajban érzi jól magát, ami nagy meg sokat piszkít.

Másik probléma a nemek összetétele. Guppiből nem muszáj nőstényt tenni, DE ha teszel 3 nőstényre számolj egy hímet, ellenkező esetben a nőstényeket túlstreszelik.

A darakór a sztressz és a rossz tartás egyik tünete.

2016. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

akkor az a fiú világtalan volt. nincs biológia szűrésed ezért kapnak el mindent, sőt túl is vagy telepítve ami még ront a helyzeten. teljes vízcserét sose csinálunk. a vizet fűtitek? Nagyon sok dologból vérzik a dolog.


ez sok dolog tisztázhat:


[link]

2016. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*sebből
2016. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!