Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol érdemes díszhalat venni...

Hol érdemes díszhalat venni Tatabányán?

Figyelt kérdés
Kérdezgettem már erre-arra, és hallottam, hogy néhány helyen beteg fertőzött halakat árulnak. Hol vegyek halat ahol biztosan egészségesek? Hogyan ismerem fel ha a boltban beteg halat akarnak nekem eladni? Valaki azt mondta, hogy fehér az uszonyuk széle. Ez igaz?
2010. ápr. 3. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag a Kaméleonban Dózsakertben. Az ott vásárolt halaimmal még sose volt gond, ellentétben a többivel.
2010. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A fehérség egy bizonyos betegség jele.A legjobban ugy tudod megnézni hogy viszonylag sokat nézed a halakat amiböl venni szeretnél és amelyik normálisan viselkedik,azt veszed meg.Neonhalaknál pl ha kiteszi az eladó a zacsiba,ne iedj meg,lehet hogy "elájul" az ilyen sokktol nálam is elveszti a tájékozódást a hal,ha átteszem valahova.Az nem a betegség jele.
2010. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van egy barátom, aki egy nagykerben vette Bánhidán a halait, és kipusztultak neki sorra. Amit a Ficánkában vett azok is hurcoltak v.milyen betegséget, sok megdöglött neki. Most utoljára valami pici boltból vásárolt, azok eddig még élnek ;)
2010. ápr. 3. 22:58
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves ma 09:37 -kor válaszoló, te hol vetted az előtt a halaidat? neked is kipusztultak?
2010. ápr. 3. 22:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Az Intersparnál van egy halas bolt. Az összes elpusztult:(

Aztán én is próbálkoztam a Ficánkában... nem jött össze:(

A Gaálon is van egy a tízemeletesek aljába, szintén nem ajánlom...

2010. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem én is a Kaméleonban fogok venni halat. Köszönöm :)
2010. ápr. 4. 09:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Apropó Kaméleon Dózsakert -ugye nem azért írtad mert ott dolgozol ;) :)))
2010. ápr. 5. 23:05
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az Intersparnál van egy halas bolt. Az összes elpusztult:( "


már nincs....megszűnt


valami pizzéria lett belőle, remélem nem árulnak "szardíniás" feltétet...


Az V. iskolánál is van egy halas, Sárberekkel szemben.


Meg egy a könyvtár és a piac között, de inkább a régi piaccal szemben, egy négyemeletes aljában. Ha egy csajszi van ott azzal vigyázni kell... én múltkor kvarchomokért kérdezősködtem, akart adni egy nagyobb tartályból, hogy kiméri 350FT/l áron...(horror ár)... aztán pár hét múlva visszamentem, egy pasi volt vele (gondolom ő volt az üzletvezető) újra megkérdeztem, a csajszi azt mondta elfogyott, mire behajtotta a főnöke a kamrába :)))) és lám lett... 90Ft/l-es áron... egy másik alkalommal meg a csajszi egy CO2 tablettás szettet akart rám sózni, de emberére talált, és leráztam...


A régi cipőkellékesnél (egy óvoda mellett) is van egy bolt a tízes aljában, egy középidős csajszi, jó fej...


A jégpályánál is van egy depó szerűség, ott rengeteg hal van, de sokszor betegek. De sok technikai cuccuk is van, és meg lehet őket fogdosni, nézni mármint a termékeket...


Ha onnan elindulsz a Puskin felé, akkor kb a benzinkút környékén is lesz egy horgászos/halas bolt, balra... ott is vannak halak, felszerelések...


Hát kb ennyi.


Ja meg Tatán, a körforgalom előtti utcában jobbra kell elkanyarodni, egy idős csajszi, nagyon normális általában Tetrás cuccokat árul, de vannak halak is.


Tatán volt , a körforgalomhoz közeli áruházban is halas, de az januárban megszűnt :(((


Környén is van halas, idősebb bácsi, reális árakon, és szép halakat árul... ha erőmű fele mész kocsival kb 10 perc, azt hiszem sárga a kertes ház, amire állatok vannak festve :)))


Remélem tudtam segíteni...

2010. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek ;)
2010. ápr. 8. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!