Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppit egy 15 literes akváriumba?

Guppit egy 15 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Most kezdeném a hal tartást... nem szeretnék olyanba bele vágni amibe nem tudok...

Meg szeretném először próbálni, hogy mennyire bírom a gondját viselni a halaknak...

Egy 16 literes (vagy 15.. már fogalmam sincs)

Akváriumom van otthon...

Ha abba vennék egy alma csigát, és egy guppit, akkor meg élnének?

Valahol olvastam, hogy Szivárványos guppit 30 litertől ajánlott... És az Endler guppi megél a 20 literesben is.

De ha nekem nem sikerülne ez az egész halas dolog.. akkor nem szeretnék még egy akváriumra beruházni ://

Ha elél 15 literben.. Akkor ahhoz még mit szükséges vennem? A csiga nem lenne baj hozzá? Vagy a csiga helyett alga evő hal..? vagy úgy már nem biztos, hogy abban a helyben jól meglennének?

(Sajnálom.. ahogy látszik is.. még sosem volt halam.. csak utána olvastam egy pár dolognak)


(Azért gondoltam, hogy egy guppi elél 15 literben.. mivel még a nagyszüleim meséltél, hogy 10 literes akváriumokban tartottak több guppit is.. :) )



2016. márc. 20. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Halat 30 liter alatt törvénytelen tartani.
2016. márc. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha csak az emberi oldalát nézzük ez a méret inkább nyűg mint induló hobbi lenne. Akváriumnál minél nagyobb annál könnyebb. A kis akváriumokkal még a tapasztaltaknak is van gondjuk.A víz berohad, hártyás a vízfelszín, a víz érlelésbe bele se menjünk, a hal csak pang benne. Ha lelkes vagy annyit bele ölnél lassanként amiből egy még mindig kicsi de elfogadható aksit vehetnél, amiben már élmény is lehet. Egy ötvenes aksit inkább ajánlanék elsőre az még árban nem húzós és a peta sem rúgja rád az ajtót. Abban már a guppik is mutatnának. Ha nem akarsz új aksit akkor viszont a 15-öst hagyd, nem lesz benne sok öröm. Rakj bele virágföldet, egy-két pozsgást vagy kaktuszt meg követ és rakd napfényre.
2016. márc. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Állandóan azt emlegeted, hogy "elél" - ez nem megfelelő hozzáállás az állattartáshoz. Ha azt a célt tűzöd ki magadnak, hogy JÓL ÉREZZE MAGÁT, akkor is lehet, hogy csak "elélni" fog, részben, mert otthon egyszerűen nem lehet elég jól leutánozni a természetet (sem minőségben, sem méretben)


Ahogy a 1-es írta, 30 liternél kisebb akváriumban törvény tiltja a haltartást. De amúgy is iszonyú kiszúrás lenne magaddal, rengeteg munka, és a legkisebb hiba akár egy éjszaka is pusztuláshoz vezethet, egyszerűen a túlságosan is sérülékeny rendszer miatt. Egyedül meg még a guppit is kiszúrás tartani.


Egy 30 literes akvárium (ha csak üveget veszel) újonnan 4000 forint, nem egy nagy beruházás. Ha tényleg komolyan gondolod ezt az egészet, akkor alapvetően 2 méretet ajánlok:

- kezdőknek 54 litereset szoktak ajánlani, persze azzal is lehet akkorát hibázni, hogy pusztuljanak a halak, de abban már be tud állni az egyensúly annyira, hogy ne hirtelen történjen (tehát idejében észreveheted az intő jeleket, és tehetsz valamit). Azon kívül kevesebb fenntartási munka, és többféle faj közül választhatsz.

- ha nincs elég helyed ehhez, és / vagy ragaszkodsz a kisebb mérethez, akkor egy 30-as, bár ez több odafigyelést igényel, én is 30-assal kezdtem, és bizonyos esetekben praktikus tud lenni az is (bár az is igaz, hog ha megszereted az akvarisztikát, úgyis akarsz majd nagyobb akváriumot is, én is így vagyok vele, van már 60-asom, igaz, emellett megtartottam a 30-ast is.


Ne feledkezz meg a technikai felszerelésről sem! Min. szűrő, fűtő fajtól függően (jól fűtött helyiségben guppinak pl nem fontos), világítás választott növényektől és az adott helyiség fényviszonyaitól függően (ha megelégedsz alacsony fényigényű növényekkel, és elég világos a helyiség (NEM direkt napfény, az nem jó), akkor ez is elhagyható, de valamilyen fedés azért jó, ha van.


Mielőtt beindítanád az aksit, felszerelést, növényeket, és legfőképp halakat választanál, kérdezz (de ne az eladót)!

2016. márc. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Sajnos azért nem akartam venni akváriumot, mert az a 4000 forint nem kevés.. ugyanis nem mindig kapok pénzt a szüleimtől... ara a mostani pénzem elég lenne, hogy egy lélegeztetőt (vagy nem tudom, hogy hívjákot :D) vegyek neki/nekik, ételt, növényt

de ha tényleg nem való egy 15 literesben.. akkor inkább nem szeretném "kínozni"

2016. márc. 20. 12:56
 5/13 anonim ***** válasza:
tegyél növényeket abba a mini akváriumba!
2016. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az a 15liter,abba mindenkinek igaza van sajna.

Minél nagyobb az akvárium,annál könnyebb fenttartani a biológiai egyensulyt.Egy nagy,3-400liter,már majdnem magát eltartja.

Én is guppival kezdtem,20ltr akváriummal.

Próbálj ivadékokat beszerezni,kb 1-1.5cm est.Elkerülhetetlen lesz az akváriumcsere később,de legalább ki tudod próbálni.Ha nem jön be,akkor elejándékozod.

Felszerelést,levegő,esetleg fűtő stb,nagyobb akváriumhoz valót vegyél.Így a következő körbe spórolsz.


De az igazi,legalább a 30liter lenne.olx en nézzél használt teknőt,szokott olcsón lenni.

2016. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne érts félre, nem rosszindulatból mondom, de ha 4000 forintnál már rezeg a léc, akkor inkább ne vágj bele, az akvarisztika költséges hobbi tud lenni. Szűrő mindenképp kell, a legtöbb fajnak fűtő is, ha olyan növényeket akarsz, világítás is, és arra is kell gondolni, mi lesz, ha valami elromlik. Ha pl. elromlik a szűrő vagy a fűtő, nem mondhatod azt a halaknak, hogy majd 2 hónap múlva tudsz másikat venni:(
2016. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj... de ha "megmentem" őket egy olyan helytől, ahol

(ma bementem egy állatkereskedésbe)

0,5L VIZES PALACKBAN tartottak egy jó pár guppit....

Akkor az én 15L akváriumomban

1/2 DARAB guppinak ne mond, hogy annyira rossz lenne


(elnézést.. megérettem, hogy ne vegyek.. de ezt a választ nem hagyhattam szó nélkül)

2016. márc. 21. 16:49
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt viszont en nem hagyhatom szo nelkul.

Allatkereskedesekben nehany napig vannak csak a halak. Legritkabb esetben 1 honapig, ennel tovabb nem nagyon. Kinzas, nem kinzas, megfelelo akvarium koltseges lenne. Ugyanakkor egy fel literes akvarium 10×10×5 cm. Ennel azert nagyobb 15-20 liter folottieket hasznalnak.

Az egesz kereskedes rendeles alapjan mumodik. Hanem veszel, nem rendelnek-ha nem rendelnek ujat nem lesz "felliterben" akovetkezohal.

Egyebkent 4000nol nem lehet kihozni. 10-15 ezernel kezdodik.

Ejkoraban tarthataz almacsigat.

2016. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
miért emelted ki ? :) továbbra se változott az állatvédelmi törvény... sőt szólók, még jövő héten is kicsi lesz.
2016. márc. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!