Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyilmeregbeka? (tobbi lent)

Nyilmeregbeka? (tobbi lent)

Figyelt kérdés
Teljesen tisutaban vagyok vele hogy ez nem teljesen akavarisztikahoz tartozo kerdes. De toletek varok jo valaszokat. Megtetszett a nyilmeregbeka. Viszont tartasarol nem tudok es nem is talalok sokat.. Kuldenetek oldalakat illetve irnatok informaciokat hogy hogyan tudnam megvalositani a tartasukat megfelelo kornyezetben? Akvarisztika teren sokat segitettetek mar remelem ebben is tudtok!:)
2016. márc. 20. 21:53
 1/10 anonim válasza:
0%
A földkerekség legmérgezőbb anyagát a bőréből kiválasztó állatot akarod tartani?
2016. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 elwera ***** válasza:

Menj el a kistekibe, ott megmondják milyen apró kaja kell nekik, amit tudnak adni.

[link]


De amúgy 80%-os páratartalom és alulra tőzeg kell, meg némi moha. [link]


Terraplázán lehet vásárolni terráriumi mohákat. Hogy mikor lesz legközelebb, azt most nem tudom.


Úgy egyébként a nyílméregbékák elég drágák.


Nekem ezért csak pálmabékám volt, az olcsóbb és szerintem jobb, mert az megeszi a nagyobb legyeket is. Tehát úgy gondolom hogy könnyebb etetni.

2016. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
#1:A fogságban nevelt nyílméregbékák nem mérgezők. Csak akkor azok, ha azt a bizonyos rovart fogyasztják ami a dél-amerikai esőerdőkben van
2016. márc. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak a vadon befogott nyilmeregbeka mergezo. A taplaleka (foleg egyes hangyafajok) szolgaltatjak merget. A fogsagban tenyesztett teljesen artalmatlan. :)

Egyebkent korulbelul ugyanazt tudom elmondani, mint elwera.

2016. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
#3 Köszi a kiigazítást. Pont most néztem utána ezt tényleg nem tudtam róluk. Nekem egyébként a kék nyílméregbéka tetszik a legjobban.
2016. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hat igen lattam hogy egyes fajoka 10e forintot is meghaladjak. A paratartalmat hogyan tudnam elerni es egyben folyamatosan merni? Es van olyan terrariumi futo amin be lehet allitani hogy magatol csokkentse illetve novelje a homersekletet miutan ugymond "beprogramoztuk"? Mivel ugye ittreggeli esesti homersekletrol van szo
2016. márc. 20. 22:21
 7/10 elwera ***** válasza:

Nem nagyon lehet a hőmérsékletet szabályozni. Pl vannak exo-terra fűtőlapok, fűtőkövek, fűtőszálak, mind olyan 28-30 fokosak, kézmelegek, kb 28 fok lesz tőle a terráriumban, amíg kint nincs több.


Nálam a pálma békáknak nem volt külön fűtésük, de 25 fok körül volt volt a lakásban.


Öntapadós műanyag páramérőt árulnak, amit rá lehet ragasztani belülre a terráriumra, és akkor látod hogy mennyit mutat.


De van egy ötletem.


Szerintem ikeás üvegházba lehetne nyílméregbékát tenni:

[link]

Ha ezt becsukod, picit szellőzik, de azért bennmarad a pára. Van egy ilyenem és esőerdei növényem is van benne, amit Obiban vettem. Vénusz Fodorkáfány (Adiantum T12) van ráírva, de neten ez valójában Vénuszfodorka (Adiantum fragrans) névn fut és így néz ki:

[link]

Nekem tetszett ez a növény, azért vettem, és csak kiraktam az ablakhoz, de csak félárnyékba. Szerecsére nem kell neki sok fény. Így akár lámpa alatt is megmaradna. Ennek a növénynek kb olyan magas páratartalom kell mint a békának, ezért bespriccelek naponta egy kis vizet virág permetezővel és estig lehet látni hogy párás marad belül az üveg fala.

Mondjuk nem sima csapvizet használok, hanem ozmo vizet, mert így nem lesz vízkő cseppes az üvegfal amikor kiszárad, de gondolom ioncserélt víz is megfelelne a célnak, az is lágy víz. Estig marad benne amagas pára, és amikor látom hogy már kiszáradt, akkor, megint befújok egy kis vizet és kész.


No meg léteznek guzmán broméliák, régen a pálmabékákhoz volt nekem 3 broméliám, és azok közepében mindig állt a egy kis víz. Azt úgy kell locsolni, ohgy pici víz befollyon a közepébe, és a békák ha kint kicsit szárazabb a levegő, akkor bebújnak oda és kész.

Bár a nyílmérgek olyan picik, érdekes, hogy nem esnek bele. [link]


Néha a pálmabékákra is azt hittem, hogy belefulladnak a bromélia közepébe, de azért azok kicsit nagyobbak.

Ott aludtak el és volt, hogy a fejük búbjáig becsúsztak a víz alá, de mégis utána valahogy kijöttek a növényből, kicsit feljebb ugráltak a levelein és nem volt semmi para.

2016. márc. 21. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 elwera ***** válasza:
De az is lehet, hogyha túl sok növényt raksz be, a végén majd nem találod meg a békákat. Elég jól el tudnak bújni.
2016. márc. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!:) palmabekabol mennyiterdemes tartani?
2016. márc. 21. 09:56
 10/10 elwera ***** válasza:
Kettőt, négyet is lehet.
2016. márc. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!