Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom, az jó vagy rossz...

Nem tudom, az jó vagy rossz ötlet-e hogy felkavarom a kavicsot, hogy a szűrő könnyebben beszürje a mulmot. Lehet bajuk a halaknak tőle?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz bajuk. Sőt, végre egy kicsit a természetben fogják magukat érezni, mivel elég kevés hal él olyan letisztult vízben, mint amik az akváriumokban vannak.
2016. márc. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nálam bevált módszer, de annyi kiegészítéssel, hogy utána egy nap múlva leeresztek kb 10 liter vizet az akváriumból és azzal átmosom a szűrőt. Szerintem ezt ne hagyd ki, mert ha túl sok mulmot kerül a szűrőbe az elégtelen szűrést eredményezhet. A levett vizet tiszta friss előkészített vízzel pótolom
2016. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

AZ alap ölten nem rossz, de a jótól messze áll.


A szűrőnek a toló ereje biztosítja az áramlást, a szívóerő sose olyan hű de nagy, hogy az azonnal beszippantaná a felkavart trutyit.


Nincs új a nap alatt, keress rá az aljzat porszívózásra.

Gyakorlatilag ugyanez a felkeverés, csak azzal a lendülettel le is szívod csővel közvetlenül a dzsuvát.

Szépen végig tudod pásztázni az egész aljzatot.


Maga az aljzat elvileg visszahullik , de még ha le is szívod az se baj.

Sőt, ha túl sok vizet szívsz le, az is kezelhető.

A leszívott vizet ülepíted, a tiszta tetejét visszaöntöd, a koszos alját, amiben esetleg aljzat is van, átmosod, és úgy öntöd vissza.


Aztán ha nagyjából az egész aljzatot tisztába tetted, akkor ha ennyire jellemző az avkádra, hogy mulmosodik az aljzat, akkor érdemes minden egyes rendszeres részleges vízcserét úgy megcsinálni, hogy alapból minden alkalommal porszívózol.

Így nem gyűlik fel annyi mulm, kordában tudod tartani.


https://www.youtube.com/watch?v=4OdZ8-3y4dY

2016. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen ez kimaradt. Én is szoktam "porszívózni" az aljzatot, de a felkavart mulmot rengeteg nem kívánatos részecskét juttat a szűrőbe. Ezért az átmosása, amit írtam. Iszonyat mi jön ki néha belőle :)
2016. márc. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szoktam, nem lesz bajuk a halaknak, viszont amikor felkavarod elég sok időbe telhet amíg leülepszik az aljára
2016. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A felkavarás után nem az aljára akarja visszaülepíttetni (akkor nem kavargatná), hanem a szűrővel akarja kiszűretni.

Amúgy a vízcsere alkalmával való porszívózást alkalmazom én is...

2016. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegnap leikráztak a vitorlás halaim. :) Tehát a módszer jó, mivel ők igen tiszta vízben szeretnek szaporodni. :)
2016. ápr. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!