Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kedves akvaristák, naphal...

Kedves akvaristák, naphal (lepomis gibbosus) rendszeres tenyésztése akváriumban megoldható?

Figyelt kérdés
ez a faj nem beakvarizált, meg aztán a természetben évszakok vannak, valahogyan kivitelezhető szerintetek a dolog? én tavaly tavasszal fogtam néhányat április elején, még az ívásuk előtt. néhány hónappal később le is ívtak, az ivadékokat sikerült felnevelni, de azóta semmi, az azóta felnőtt nálam született halak sem ívtak. fűtött akváriumban (720liter) tartom őket dél-amerikai sügérekkel. az akváriumban én két "évszakot" csinálok, néhány hónapig 25-26 fok, ezt követően 20-22 fok, a lakásban télen is min. 17-20 fok van, ennél sosem hidegebb a víz. Valakinek sikerült a naphalak rendszeres szaporítása?
2016. ápr. 4. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
melyik dél-amerikai sügér él 17-20 fokban? csoda h élnek...
2016. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
a naphalnak pedig 23 fok felett meleg, inkább engedd el őket, majd a természetbe szaporodnak
2016. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem egészen így értettem, rosszul írtam, az akváriumban nincs hidegebb 20-22 foknál. az említett halak akváriumi szaporítása a cél ahogy említettem :D egyébként ez a "naphalnak 23 fok felett túl meleg"-dolog internetről vett marhaság, láttam több oldal ezt írja. bizonyított tény, hogy a naphal sekély vizekben él nyáron is, max 1 méterig, a Balaton vagy akár a Fertő tó vize meg pl nyáron lazán felmelegszik 27-28 fokra (ezt ha jól tudom 1 méteres mélységben mérik)
2016. ápr. 4. 18:01
 4/12 anonim ***** válasza:

melyik dél-amerikai sügér él 20-22 fokban? nem tartottam ilyen halakat ,de voltam profi sügéresnél sokat beszélgettem vele, markáns részük 29-30 fok körül ikrázik le, szóval gondolod mennyire érzik jól magukat 20-22 fokon .


ez nem netes hülyeség:


[link]

2016. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

a naphal tartására vonatkozott az internetes hülyeség kijelentés, 23 fok fölött is elvan. én most márványokkal tartom együtt őket. több könyv, pl Horn-Zsilinszky: Akvarisztikájában is 22-26 fokos hőmérséklet-intervallumot adnak meg a márványok tartásához, valamint itt is: [link]


ezek után gondolom a 20 fokot kibírják, de nem is ez a lényeg, hanem a naphalak szaporítása.

2016. ápr. 4. 18:58
 6/12 A kérdező kommentje:
helyesbítek, nem gondolom, hanem pontosan tudom, hiszen láttam. ugyanúgy esznek, mozognak, virgonckodnak mint 25 fokon
2016. ápr. 4. 19:02
 7/12 elwera ***** válasza:

Egyszer én is fogtam naphalakat nyáron bokáig érő vízben. Odajöttek a lábamhoz. Aztán egész télen ott voltak az ablak alatt egy akváriumba, télen kb 22 fok volt a lakásban. Köv nyáron meg hát egy idő után elkezdett ugye melegebb lenni és volt ott is 28-30 fok.

Nem volt semmi bajuk. Teljesen jól elvoltak, csak aztán nyáron elengedtük őket és eladtam az akváriumukat. Nálam nem ívtak tavasszal.

2016. ápr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2016. ápr. 4. 22:38
 9/12 A kérdező kommentje:
Senki többet?
2016. ápr. 5. 19:25
 10/12 anonim ***** válasza:
te is kibírod télen 15 fokos szobába nem?
2016. ápr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!