Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sok lenne bele még 4 törpeszív...

Sok lenne bele még 4 törpeszívóharcsa?

Figyelt kérdés

Van egy 112 l-es akváriumom a követjező halakkal :


8-8 fekete tetra és serpalazac, 5 foltos páncélosharcsa, 4 panda páncélosharcsa és 2 törpeszívóharcsa. A szívóharcsákból anno eredetileg 4 volt, de most már egy ideje csak kettőt látok. Tetemet nem találtam, de mivel elég sok a postakürt csigám, így gondolom azok simán felfalhatták egy éjszaka alatt az elhullott halakat.

Arra gondoltam, hogy teszek be még 4 szívóharcsát, mégis csak csapathalak, így lenne 6 belőlük. Vagy az már sok lenne.

Atmann CF-600-as külső szűrőm van, a vizet 2 hetente cserélem, a szűrőt kb 2.5 havonta szoktam tisztítani.


2016. ápr. 6. 13:19
 1/3 anonim válasza:
36%
Egyátalán nem lenne sok, de a vizet inkább 1 havonta cseréld, mert így nem tud kialakulni ökoszisztéma!
2016. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi !
2016. ápr. 6. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:
35%
2 hétnél semmiképp se cserélj ritkábban, az első világtalan, sőt még hetente jobb lenne. annyit elbír az akváriumod, bár én vennék egy nitrát tesztet és akkor betudnád lőni pontosabban a vízcserét.
2016. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!