Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ölték meg a guppijaim a...

Miért ölték meg a guppijaim a neonhalakat?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy vettem 10 guppit és 10 neonhalat egy 54 literes akváriumba. Persze csomót nézegetem, és feltűnt, hogy a neonhalakkal valami nincs rendben. Először csak egy halt meg, (de aztán mindegyik). Aztán észrevettem, hogy a guppik, amik amúgy (ahogy hallottam) növényevő békés jószágok. De elkezdték megcsonkítani a neonhalakat, lerágták a farokúszójukat. Enni adtam nekik, igaz nem olyan sokat, de féltem, hogy túletetem őket. Elvileg ennek a két fajnak jól el kellett volna lennie egymás mellett, de akkor miért csinálták ezt?

2016. ápr. 6. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
A neonhalaknak eleve minimum 96 liter kell, úgyhogy bőven elég ekkora akváriumba a guppi.
2016. ápr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert nem olvastál utána az igényeikhez.

Úszórothadás. Betegség, oka a rossz tartásmód. A guppik békés halak.

2016. ápr. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vérguppik, mi? :D Szerintem olvasgass kicsit. Lehet a vízminőséggel volt inkább baj és a neonok elkaptak valamit. Nálam a guppi hímek icuri-picuri nano halakkal vannak együtt... jelentik jól vannak.
2016. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Esetleg az elhullott neonokat ették meg...
2016. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már elpusztultak a neonok, akkor természetesen a többi hal eszik a halott halból. Ez nem egyenlő azzal hogy kedvük támadt gyilkolászni és ők is ölték meg őket.
2016. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!