Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppynak a "szülés" előtt...

A guppynak a "szülés" előtt hány nappal jelenik meg a terhességi folt?

Figyelt kérdés
egyik guppymnak már rég meg van és nem tudom, hogy már berakhatom-e a szülőszobába.
2010. ápr. 5. 19:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Légyszi válaszoljatok:)
2010. ápr. 5. 20:01
 2/12 Salx Narval ***** válasza:
A folt gyakorlatilag mindig látható, de a besötétülés és a duzzadt has kb 10nappal az ellés előtt válik nagyon feltűnővé. [link]
2010. ápr. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi:)És az baj, ha a szülés előtt 2vagy 3 nappal berakom a szülőszobába vagy halóvodába vagy mi a neve...???
2010. ápr. 6. 15:07
 4/12 A kérdező kommentje:
ja éss z egy kerek pötty, vegy egy szabálytalan folt is lehet?? ilyen háromszögszerű barna vmi...
2010. ápr. 6. 15:30
 5/12 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=XqCzCRCMgyw&feature=fvw

ha ennél világosabb a terhességi folt, akkor nem terhes....?

2010. ápr. 6. 16:34
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Nem baj,sőt ha már jól látható a folt és nagy a hasa, érdemes is külön tenni.A filmen tökéletesen látható minden, ettől jobban én sem tudom leírni.Estefelé tedd külön a halat és csinálj 20%-os vízcserét, azonos hőmérsékletű klórtalanított vízzel.Ha nem túl magas a hőmérséklet, egy kicsit megemelheted max 26 fok-ra.Egy kis növényke pl moha növeli a biztonság érzetét.Esetleg egy sötét lapot tehetsz a tank fölé, vagy kapcsold le a világítást, hogy ne érje erős fény.Ezek a dolgok csak elősegítik az ellést,nélkülük is sikerülni fog.Sok sikert.
2010. ápr. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi:) ha majd születnek kicsik akkor tarthatom őket a halóvodába?? mert sajna nincs még 1 aksim...
2010. ápr. 7. 16:00
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha megszülettek a kicsik az anyát tedd vissza a medencébe, a kicsik addig maradjanak amíg el nem érik az 1,5 cm nagyságot, mármint, ha békés halaid vannak, ha nem akkor tovább.Ha idővel szűk lenne a hely, ideiglenesen megfelel egy 5-literes befőttes üveg is egy porlasztóval, némi növénykével és talajjal.Két naponta kell lecserélni a víz felét és azonnal ki kell szippantani a kajamaradékot.Ha nem túl hideg a szoba, akkor nem kell fűteni, de ne hirtelen hűljön le a víz, erre vigyázz.
2010. ápr. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

bocsi h beleszólok, én csak annyit akarok kérdezni, h az én guppijaim miért nem így szülnek?

nem így, egymás után.

1-1 poronty kinyomása közben hosszú percek is eltelnek.

2010. ápr. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Sok minden befolyásolja az ellés gyakoriságát, az ivadék darabszámát.A víz paraméterei,a hely sajátossága, a társított halak, a stresszhatás,egészségi állapot, kor és természetesen az egyedi adottságok, néha fél napon keresztül ellik egy hal, és olyan is van, hogy 5perc alatt 30kishal is születik.Az a lényeg, hogy sikeres legyen az ellés és egészséges utódok szülessenek.Hosszú ideig tárolni is képesek a megtermékenyítő anyagot és hím nélkül is ellenek, meglepetést okozva a kezdő akvaristáknak.
2010. ápr. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!