Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csiga szaporodásnál mit tehetek?!

Csiga szaporodásnál mit tehetek?!

Figyelt kérdés
pár hónapja volt 2 csiga az akváriumba ezzel nem is volt baj,nem zavartak,viszont most vastagon tele a kis pöttyökkel az akvárium fala és annyira picik h levadászni is alig tudom őket,rengeteg van belőlük és nem tudom mivel írthatnám ki,hallottam h van csigaevő hal de az túl nagyra nő,legalább is azt hallottam 25 cm-re ami meg óriási lenne bele,tavam meg nincs :D szóval valaki tud valami megoldást azon kívül h horgásszam ki őket?

2016. ápr. 12. 14:27
1 2
 1/11 Liki István ***** válasza:
Nekem 8-10cm.-es aranyhalaim vannak,de a 4 db.postakürt csigámból 1 db.utód sem tud felnőni.Ahogy kikelnek a petéből és megindulnak a halak rögtön levadásszák.
2016. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
etess kevesebbet, minden esetbe csak túletetésnél szaporodnak el a a csigák. mekkora az akváriumod? milyen a szűrés? kik a lakók?
2016. ápr. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nyárra egy bővítés van tervezve 150-200 körülire,addig egy majdnem 70 literes van egy 60 literes szürővel

8 hal van,mindegyik fajtából 2-2

(molly,gurami,törpe harcsa v páncélos,mindig keverem a nevük,algaevő) több hínár is és egy nagyon kevés búvóhellyel amiket az egyik gurami elő szeretettel foglal el

2016. ápr. 12. 14:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy catappa levelet, miután le ment az aljára a víznek az összes megrohamozza és a levéllel együtt ki tudod őket venni. Vagy vízcserekor leszivatod őket az akvárium faláról és a talajról. De ha ninc cetappa leveled akkor vorrázott saláta levéllel is megtudod ezt mint amit elöbb irta. Vagy csigaevő csiga is megoldás lehet, ők nem szaporodnak olyan gyorsan mint a többi csiga mert a csi
2016. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocsi a végét valamiért nem irta: * mert a csigaevő csigának kell hím is és nöstény is a szaporodáshoz mert nem hímnős mint a legtöbb csiga.
2016. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát gondoltam rá csak tuti nincs a városban hely ahol árulnának olyat :D ösz-visz 2 helyről tudok ahol árulnak állatoknak és halaknak is cuccokat de ebből az egyikben vannak állatok is és ott nem láttam még :/ de majd körbenézek köszi :D
2016. ápr. 12. 15:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Eszméletlenül túl vagy telepítve, a halak ürülékén is elélnek a csigák.

Persze tudom, hogy ammóniamérgezés miatt nem teljesen kifejlettek a halaid...

2016. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
semmi bajuk a halaknak,tökéletesen elél mindegyik,rendszeresen cserélve is van a vizük szóval... :D csak a csigák vannak rengetegen
2016. ápr. 12. 21:30
 9/11 A kérdező kommentje:
amúgy azok után h egy ilyen kérdés valaki benyögte,hogy 50 literesbe 25 halat tart szerintem ez semmi és mint mondtam tisztába vagyok vele hogy ez nem elég nekik ezért lesz kicserélve az akvárium,viszont akkor majd a nagyobba már kis rajt is akarok
2016. ápr. 12. 22:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne akarj semmi mást 150 literbe.

Főleg, ha a gurámi nem törpe vagy morgó, mert akkor minimum 15 centisre nő, párban kell tartani, egyedül 150 literre. A többiből még szó sincs.

Az, hogy más állatokat kínoz, még nem jogosít fel rá téged.

Például áttól, hogy némelyik sorozatgyilkos 100 fölötti embert öl meg, "te meg csak 30-at" nem jogosít fel.

Arról ne is beszéljünk, hogy baromira nem mindegy, milyen fajt, mert van olyan hal, ami csak 1 centisre nő meg.

2016. ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!