Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől ilily roros a viz?

Mitől ilily roros a viz?

Figyelt kérdés
4-5 hónap után az akvakvárom vize rendszeresen zavaros lesz es nehezen átlátható, tehte nehezen találom benne a halaim, a megolmeg eddig mindig az volt hogy halakat ki, teljes viz csere meg egy teljes akvakvár es annak aljzatának átmosása, szaga nincs, a halak ugyan úgy viselkednek mint előtte, egyetlen fura dolog amit tapasztaltam, hogy a páncélos harcsáim gyakorta felugranak a viz tetejére, valakinek otlete mi(k) okozhatják es mi lehet a megoldás?
2016. ápr. 13. 07:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, telefonról írtam és az auto correct megbolondult, a kérdés :mitől ilyen zavaros a víz*
2016. ápr. 13. 07:12
 2/10 A kérdező kommentje:

Megoldás*

Akvárium*

(és még sok hiba de vissza olvasva ezek tűntek túl problémásnak 😅)

2016. ápr. 13. 07:26
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Milyen telefon az? Valami selejt. Az enyém is kijavítja de csak a hibát.
2016. ápr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jó szűrés, sok növény, kevés hal, túletetés kerülése, rendszeres részleges vízcsere.

...tehát a biológiai egyensúly megteremtése.


Neked ez hiányzik, mert nem vagy tisztában az alapokkal, hogy mitől működőképes egy akvárium.

2016. ápr. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
,még egy alkalommal kicserélem teljesen a vizet az orvosláshoz és ami igaz az igaz hogy a növényből kevés van, hínár van benne ami nem rég olyannyira megnött, hogy az akváriumot körbe lehetett volna tekerni vele ezért vágtam belőle :/ nekem is tökéletesen működik a telefon, ez volt az első hogy nem azt írta amit akartam :/
2016. ápr. 13. 07:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen sok a bomló szerves anyag, ami kedvez a mikroszervezetek elszaporodásának, a kevés növény miatt a növényzet sem tudja az ásványi bomlástermékeket feldolgozni, ráadásul elégtelen a szűrés. Be kell tartani a 15 liter víz/ 1 db 5 cm-es hal ökölszabályt és vissza kell fogni a túletetést. A víz tetejére felugrás a víz csökkent oxigéntartamára utal (levegőért jönnek fel a talajlakó halak).
2016. ápr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

az okok lehetnek:

gyenge biológia szűrés ( a teljes vízcsere miatt akár a teljes hiánya), ritka vízcsere, túltelepített akvárium.

Döntsd el nálad melyik áll fenn.

2016. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 elwera ***** válasza:
Kéne neked egy külső szűrő, az stabilizálná az akváriumot.
2016. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Milyen az a külső szűrő? :D
2016. ápr. 13. 15:50
 10/10 A kérdező kommentje:
végül a megoldás az lett h vettem bele kristálytabbletát,másnapra tiszta lett a víz,a maradék koszt meg a szűrő össze szedte és most már kristály tiszta a vizük :D
2016. ápr. 22. 18:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!