Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért döglenek meg a halaim...

Miért döglenek meg a halaim az akváriumomban?

Figyelt kérdés

44-literes akváriumunk van ,van benne 3 növény is, kavicsos az alja,és vannak diszek benne hajó,vasmacska koponya, hogy tudjanak bujkálni,is :) sifo halból van, 2 lány .1 fiú,most döglött meg 1 lány :( van guppi,3 fiú 6 lány, és van 3 db alga evő kb akkorák mint a kis ujjam végei.a fűtés 24-C. van világítás,és van víztisztitó,naponta 1 szer etetem. A víz tisztítóból amelyik csőből ki jön a tisztitott víz az félig kint van a vízből.

Jah és a halak a víz tisztítóval szemben úsznak nem értem miért csinálják :(



2016. ápr. 13. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Sok a hal. A víztisztítóval való szemben úszás leírása nehezen értelmezhető, ugyanis a halak a víz áramlásával szemben úsznak. Mindenesetre a sok hal ráadásul sok élelmet kap, ami bomlik. Nem kell naponta etetni. Nagy valószínűséggel rossz a vízminőség. A sok dekorációt ki kellene venni. Túl azon, hogy giccses, egyes gyártók nem feltétlenül ügyelnek a felhasznált műanyagok minőségére és olyan alkotórészek oldódhatnak bele a vízbe, amelyek mérgezőek a halak számára.
2016. ápr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ott vásároltunk mindent ahol a halakat vettük. Itt Németben.És köszi a helyesbítést nem tudtam pontosan le írni.de köszi,és kb mennyi halat lehet ennyi literes akváriumban tartani?
2016. ápr. 13. 19:32
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 5-6 hím guppit(a túlszaporodás elkerülése végett).
2016. ápr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, 5db hím guppit tarts meg (ha tetszenek) és semmi mást! Ahogy elöttem is irták. Vagy egy csapat nano hal és ez alatt nem a neonhalat értem hanem pl egy csapat galaxy razbóra elvan ebben. Jó lenne ha a szűrő tipusát leirnád. A kavicsba csak rohadnak a növények és lerontják a vízminőséget(kivéve ha anubiasod van). De mindenhol leirják hogy a kavics dísznek való az akváriumban, nem pedig növényeket tartani benne (megint kivétel az anubiasok és az igénytelen dekorra rögzíthető növények). Algázóból pontosan milyen fajtád van? Ha oto harcsa akkor maradhatnak de ha ancik akkor őket vidd vissza először. Ajánlom figyelmedbe a diszhal.info oldal böngészését hogy melyik hal vagy növény mit igényel. A döglés vagy a magas ammónia és/vagy nitrát szinttől (bomló kaja, rohadó növény, vagy nem megfelelő szűrést de azt addig nem tudom megmondani amig nemtudom milyen szűrőd van. Így kérlek ird le pontosan! :)
2016. ápr. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4 es vagyok. És a heti vízcserék megvannak?
2016. ápr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4-esnek 1-és fél hete vettük csak a halakat.a víz tisztitót ki tisztítottam tesóm meg mutatta mire vigyázzak,stb..de a halaknál minden héten nem kell takarítani az akváriumot. akkor fölösleges a víz tisztító bele. szerintem. de hollnap megcsinálom.
2016. ápr. 14. 00:10
 7/15 A kérdező kommentje:

Hailea belső szűrő Hl-bt200

ilyen.

2016. ápr. 14. 00:15
 8/15 anonim ***** válasza:
4 vagyok. Ebben a szűrőben gyárilag van aktív szén, azt szedd ki és a helyére tegyél szivacsot. Az aktívszenet nemszabad huzamosabb ideig használni mert csak telitődik és a hasznos tápanyagokat elszivja a növényeidtől (ha élnek) A szűrő szivacsát ha lelassul a szűrés akkor az akváriumból leengedett vízben szabad csak finoman átmosni. És hetente 20 de inkámb 30% os vízcsere kötelező!!! De a vizet amit cserénél beletöltesz azt előzőnap tedd ki álni hogy kimenjen belőle a klór. És nem válaszoltad meg hogy milyen algaevőd van.
2016. ápr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pontosan én sem tudom mert itt ezek Németül vagy hogy írták ki de utána néztem és Leopárd páncélos harcsa. de őket vagy 4-napja hogy vettük .
2016. ápr. 14. 10:03
 10/15 anonim ***** válasza:

járattad a szűrőt 3 hétig a halak érkezése előtt? tuti nem... nincs kialakulva a szűrődbe a megfelelő lebontó baktériumok. ammónia, nitrit szint simán végezhet velük.

az algeevő pedig nem való ilyen kis helyre, 100 literes akvárium kell neki. 5 hím guppinak elég 44 liter, többnek nem.

2016. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!