Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nyári melegben nem lesz bajuk...

Nyári melegben nem lesz bajuk a halaknak?

Figyelt kérdés
Lassan itt a nyár, az akváriumomat nemrég indítottam be, 26 fokosra van állítva a fűtő. A kérdésem az lenne, hogy nyáron gondolom kapcsoljam ki a fűtőt. (a fűtő akkor indul be ha a hőmérséklet 26 fok alá esik) Tetőtéri lakásban lakok, és félek hogy túlfog melegedni az akvárium nyáron. Ha lehuzom a redőnyt a szobába úgy bennt tartja a hűvöset. Jó lesz nekik úgy nyáron? Nem fognak túlmelegedni a halak és a növények?
2016. ápr. 14. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
nem elhanyagolható szempont, h milyen halakról van szó? markáns hányaduk lazán elviseli pár héten keresztül a 30 fokos vizet is.
2016. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
neon és pillangó sügér
2016. ápr. 14. 15:32
 3/3 elwera ***** válasza:

Nálunk szokott lenni nyáron 34 fok is.

Amikor már 30 fok fölé megy a hőmérséklet, akkor elő szoktam venni a ventilátorokat a szekrényből és ráteszem a nyitott akváriumok tetejére. Valamelyik sarkához odadrótozom, úgy hogy a víz felszínét fújja.


Egy 12 cm-es PC ventilátort rá kell kötni egy 9 Voltos adapterre és kész. Egy venti 2-3 fokot képes hűteni.


Azért vettem 12 centiset, mert ennek már elég nagyok a lapátjai, ez jól hűt, de pl egy 8 centissel semmire nem mennél. Próbáltam már olyat is.

2016. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!