Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel ragasszak uszadékfához...

Mivel ragasszak uszadékfához tapadókorongot? FBS kilőve.

Figyelt kérdés

Tekis akváriumba lesz. Akvarisztikai uszadékfa (jó keményfa) és tapadókorongok garmadája várja, hogy összeragadjanak.

FBS terméktájékoztatója szerint polietilénte (műanyag) nem tapad.


Pillanatragasztó? Milyen?


köszi


2016. ápr. 16. 23:51
 1/9 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb is jó pillanatragasztóból, de félek, az nem lenne jó neked, mivel a tappancs rugalmas, a ragasztó pedig nem, rögtön leválna szerintem, de végül is megpróbálhatod.

Én inkább a tappancs végére fúrnék egy lyukat (ha eleve nincs rajta), és azon átfűznék kábelkötegelőt vagy befőttes gumit.

2016. ápr. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Osztom az előzőt, ide mechanikus kötés kell, annyi, hogy a befőttes gumi hamar elérik.

Rozsdamentes acél drót, vagy damil lehet megoldás még.

A fát szintén meg lehet fúrni, hogy ne az egészet kelljen átkötni.

2016. ápr. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


És ha műanyag gyorskötözőt átbújtatok a tapadókorong lyukán és ezt ragasztom be a fába fúrt lyukba?


Mert ugye a fába fúrtam lyukakat, ahová a taőadókorong nyaka bedugódik.:)

2016. ápr. 17. 11:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgyis jó
2016. ápr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az megint csak ragasztó.

Miért nem lehet a fába átmenő lyukat csinálni?

Befúrsz 2 cm mélyre 10 mm-es szárral, aztán oldalról ferdén, a lyuk mellett befúrsz egy 3 mm-essel, amin átfér a gyors kötegelő. Úgy, hogy a kis lyuk vége a nagyba érjen át.


Nincs kockázat, hogy elengedi a ragasztó, nincs kemikália, ami esetleg oldódhat a vízbe, bármikor oldható a kötés...

2016. ápr. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 elwera ***** válasza:

A pillanatragasztó nem fogja meg szerintem.

Marad a kábel kötegelő, vagy vékony drót.

[link]

2016. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A fúrással az a bajom, hogy elképesztően kemény a fa. Ilyet még nem is láttam, szingapúri, boltban vettem.

A tapadókorong nyaka, amennyiben nem mélyed bele a fába fúrt lyukba, túlságosan eltartja az üvegtől a fát.

Ma reggelre arra gondoltam, hogy a tapadókorong lyukába ebből a fából dugok egy darabot, így dugom a fába fúrt lyukba. Fbs-sel rögzítem, ami elvileg fához pompásan ragad. Így ragad a lyukba és kötést képez a tapadókorongon átdugott fával.


Drótot tekis akváriumba semmiképpen és soha nem szeretnék használni.

A gyorskötözőből pedig nem vagyok biztos, hogy nem oldódik ki káros anyag, ugyanúgy, mint a noname akvárium dekorációkból.

2016. ápr. 18. 12:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok, hogy segítetek, és gondolkodtatok a témán.
2016. ápr. 18. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Kábelkötegelőt szerintem ember emlékezet óta használják dekoráció rögzítésre gond nélkül. Ez az anyag kioldódás meg... túl van misztifikálva. Még ha ki is oldódik belőle bármi is, nem 2 perc alatt történik meg, hanem évek alatt, ami még vízcsere nélkül is minimális értéket venne fel, nemhogy folyamatos vízcserével, amikor el is távolítod a szennyező anyagokat a vízből.
2016. ápr. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!