Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha szabadon engedném az...

Ha szabadon engedném az aranyhalamat baja esne?

Figyelt kérdés
Kulfoldre koltozom, de van egy halacskam akit sajnos nem tudok magammal vinni. Nem akarom masnak adni, mert nem akarom kapni a hireket hogy meghalt vagy ilyenek. Szoval arra gondoltam hogy szabadon engednem. Es akkor tenyleg elbucsuzhatok tole, es tudhatom hogy ezentul sajat magara van bizva. Hova engedjem el, ahol jol el tudna eldegelni? A Duna nem lenne erre alkalmas hely? Esetleg egy kis tavacska jobb lenne?
2016. ápr. 17. 23:47
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Az állatkereskedésbe elvileg vissza kéne hogy vegyék. A magyarországi vizek egyikében sem tudna megélni tudtommal.
2016. ápr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gnoomage ***** válasza:
91%
Nem élne meg, eddig biztosra kapta folyamatosan a nagy adag kaját egy normális klímával ellátott akváriumban, de te beakarod dobni a mély vízbe ahol még a kaját se tudná először megszerezni...
2016. ápr. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel földhöz is csaphatod, a túlélési esélye pont ugyanannyi.
2016. ápr. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak fórumok (akvakertesz.hu akvarista.hu) ahol meg tudod hirdetni hogy elajándékoznád a haladat olyannak akinek kellően nagy akváriuma van. Ha Budapesten laksz akkor hamar gazdára fog találni. Én is voltam ilyen helyzetbe és boltba nem vittem vissza mert ahonnan hoztam ott tudi eladnák valakinek egy gömbakváriumba 2db vitorláshallal (volt ilyen eset hogy a kereskedő egy kissrácnak eladott 2 vitorláshalat meg egy guppyt és egy 10l es gömbakváriumot mellélyük.)
2016. ápr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

ha "sima" aranyhal akkor nyugodtan elengedheted, ha kitenyésztett duci változat akkor azt ne.

gondolom az előttem íróknak foglamuk sincs róla, h az aranyhal az ezüstkárászból lett kitenyésztve...

2016. ápr. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, miből lett kitenyésztve, háziállatot nem engedünk szabadon, ha meguntuk. Kivétel nincs!
2016. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
jobban jár mint ,h 30 literbe szenvedjen fél évig, vagy egy tóba 20 évig éljen teljes életet. sztem, bár lehet tévedek....
2016. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Kedves kérdező! Te most belegondoltál, hogy a természetes vízben ugyanúgy megdögölhet, éppen csak nem fogsz róla tudni? Bármikor felfalhatja egy ragadozó hal, kifoghatja egy horgász, elviheti egy mezei betegség, ami a vad halaknak meg se kottyan, vagy csak a telelést nem fogja bírni. Továbbá kedvtelésből tartott állatot sorsára hagyni bűncselekmény.


Ha meghirdeted, hogy aranyhal kerti tóba ingyen elvihető, akkor ugyanúgy nem fogod tudni mi lesz vele, mert 200 hal között senki sem ismeri fel.

2016. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
inkább egye meg egy csuka, minthogy az ammóniamérgezés vigye el, akkor legalább "hasznosul". Szerintem.
2016. ápr. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!