Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bátyámnak van egy 160 l- es...

A bátyámnak van egy 160 l- es akváriuma. A halai jól érzik magukat de a növények nem akarnak nőni. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Szokott a növényeinek adni folyékony Co2- őt. Az akváriumba 3 vitorlás 5-6 (nem tudom pontosan) sima neon és 5 platti él.

2016. ápr. 19. 20:17
 1/6 toma781 ***** válasza:
Használ a bátyád növénytápot? Mert ha csak a CO2-őt használja és nem tápoz akkor nem fognak nőni mert nincsennek meg hozzá a megfelelő ásványi anyagok. Növénytápból tudom ajánlani a profitot.
2016. ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A növényeknek nemcsak széndioxid kell (ami a vízben eleve benne van, az bőségesen elég) hanem nitrátokra és egyéb szervetlen anyagokra is. Ha a szűrő (ami feltehetően van) túlságosan jól működik, akkor a szűrőtölteten élő mikroorganizmusok "eleszik" a növények elől a táplálékot. Szép növényzet talajszűrés mellett érhető el.
2016. ápr. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek!
2016. ápr. 19. 20:36
 4/6 anonim ***** válasza:

gondolom a folyékony szénforrás mellett tápot is használ.

valószínű kevés lehet a fénye, az a legfontosabb az összes feltétel közül. hány wattos/ lumenes a pilács?

2016. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet, hogy a halak növényevők?
2017. nov. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Nem lehet, hogy nincs ott elég fény? Ha nem egyszerű megoldani, javaslok különféle műnövényeket. Vagy az is lehet, hogy a vitorláshalak cibálták szét. Mert a többiről tudom, hogy nem eszik növényt.
2017. nov. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!