Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal mellé milyen hal...

Aranyhal mellé milyen hal rakható még. Pl algaevő? Illetve hamar opálosodik a viz, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Kezdö vagyok..van 5 db pici(még)aranyhalam...segitséget szeretnék kérni,hogy neveljem öket.Van belső szűrő de nem valami sokat ér.2nap mulva már nem tiszta a viz:((((((
2016. ápr. 22. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium? Csak mert aranyhalaknak minimum 200 literes kéne. Ha nem ekkora, ne rakj melléjük más halakat.

Milyen típusú, teljesítményű a szűrő?

2016. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

azért nem tiszta a vized, mert kicsi lehet az akvárium+ valószínű a szűrés is kevés.

ebbe már ne vegyél több halat mert még hamarabb opálosodni fog.

Írj le minden jellemezőt:

akvárium méret, vízcsere gyakorisága, szűrő típusa

az a baj,h ilyen kröülmények között valószínű sose fognak megnőni a halaid , 30 év helyett, jó ha 1-2 évet élnek.

2016. ápr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt bármilyen halat veszel, infót kell gyűjteni róluk.

[link]

[link]

2016. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint irtam..kezdő vagyok..Kaptam egy 54lt-es szettet,belső szürővel..és halakkal..még nem volt tisztitva mivel csak most lett beüzemelve...a halak még picik,szinte nem is látni öket..1-3cm...5 darab van belölük...még elvesznek az akváriumba...tudom késöbb nem lesz igy..
2016. ápr. 22. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:

az nem baj, h kezdő vagy. ez az akvárium azzal a szűrővel már most is alkalmatlan aranyhalak tartásához, ezt te is tapasztaltad. vidd őket vissza és vegyél 54 literbe való halakat.


kisebb halakat nézz. pl; guppy, platt, nano halak


[link]

2016. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

100L alatt nem engedélyeznék akváriumot, és a 100L sem nagy. Már megkaptad, de az aranyhalakat ajándékozd el (a fertőzésveszély miatt nem szokták visszavenni), és vegyél 54L-hez megfelelő mennyiségű trópusi halat. Ne hagyatkozz az állatkereskedésre, ott inkább a kereskedelmi szemlélet dominál az állatszeretet felett.

Kezdd például itt:

[link]

2016. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Vidd vissza az aranyhalakat, 20-30 centire nőnek, 1-2 év alatt szép nagyok lesznek. 15-20 évig élnek.

2. Vegyél normális szűrőt, nagy szűrőtérfogattal. Mechanikailag minimum 4-500 l/h-s szűrőt.

3. Hagyd 3 hétig menni a szűrőt, 2-3 naponta egy csipet halkaját tegyél a vízbe.

4. Vegyél bele illő halakat pl guppi, amit egyszerű tartani.

Guppinál csak hímeket érdemes. Szebbek, nem szaporodnak. Meg 1 hímre kell 3 nőstény.

5. Etesd meg naponta a halakat, csinál heti 20-30% vízcserét egy hétig állni hagyott csapvíztel.

6. Gyönyörködj az akváriumodban és a boldog halaidban.

2016. ápr. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Megprobálom elajándèkozni...nem akarom kinozni öket.

Köszönöm a vàlaszokat!

2016. ápr. 22. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!