Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minden molly tartható brakkvíz...

Minden molly tartható brakkvízben?

Figyelt kérdés

Van arany mollym black,ezüst és borostyán is...tarthatom őket brakkvízben?

Úgy hallottam hogy a blacknek kifejezetten jo



2016. ápr. 22. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
igen tartható, mivel egy faj különböző változatairól, kitenyésztett fajtáiról van szó.
2016. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Az összes mai bolti molli hibrid. Az eredeti black molly a Poecilia sphenops fajba tartozott. Ez a faj szereti a kis sózást, viszont a már brakkvíznek számító koncentrációk hosszú távon nem a kedvencei. Viszont a másik faj, a vitorlás molly(P. velifera) nemhogy brakkvízben, de teljes koncentrációjú tengervízben is elvan. A hibridekben a vitorlás és a közönséges molly aránya a hátúszó méretén látszik. Minél szélesebb a hátúszó alapja, annál több benne a vitorlás és annál inkább szereti a sót a hal.
2016. ápr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszoe
2016. ápr. 22. 20:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 22. 20:53
 5/7 elwera ***** válasza:
Egy olyan brakkvízbe ahol 10 literenként 2deci tengeri só volt. Sűrűségmérővel mérve 0,015 körüli értékben a szúnyogírtó fogaspontyok jól elvoltak sokáig, a black molly viszont meghalt pár nap után. A hígabb sós vízben életben maradt, ahol csak 1-2 kanál só volt 10 literenként, de lehet hogy azt még nem nevezhetjük brakkvíznek.
2016. ápr. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is hasznos volt

A piciknek sózzak?

2016. ápr. 23. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tartottam black molly-t fél évig tengeri akváriumban, simán elúszkált a bohóchalakkal.

Úgy volt, hogy lefialt a black molly-m, a kicsiket begyűjtöttem egy külön akváriumba, ami brakkvízi volt. Aztán ahogy nőttek növeltem a sókoncentrációt. Megnőtt pár darab és betettem a tengeribe. Bírták simán, aztán kivettem őket a tengeriből, mert oda pedig vettem kék ördögöt és király grammát. Hogy ne legyen zsúfolt a tengeri, kivettem a mollykat onnan, most is megvannak, immáron csak brakkvízben. Hogy meddig maradtak volna életbe a tengeribe, az jó kérdés. Fél évet bírtak az biztos.

2017. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!