Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Áramütést kapott volna a halam?

Áramütést kapott volna a halam?

Figyelt kérdés
Egy kb. 20 literes akvriumban 2 kisebb 4-5 ves aranyhalam él. Amikor hazértem a halaféloldalaan volt, élt még de nem hittem volnhogy túléli. Átraktm egy vödörbe, gyógytápt ata, próbáltam egeneen tartani. Végl rendbe jött,e amior aktamvissz, láttam hogy a lámpa körül üveg megreedt ésbemet a víz.Áramütést kapott volna?? Vay csak öreg?
2016. ápr. 25. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg eddig bírta a siralmasan kicsi helyet, ahol tartod. Ráadásul tövény is van rá, hogy semmilyen halat nem tartunk 30 liternél kisebb helyen, nemhogy aranyhalat. Aranyhalnál a minimum akváriumméret a 2-300 liter, mivel akár 30 cm-re is megnőhet. A tieid valószínűleg a kis hely miatt maradtak ennyire kicsik.
2016. ápr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A 20 literben semmijen gerinces állatot nem lehet tartani....NEM, HOGY ARANYHALAT !!!! Az aranyhalnak nagyon nagy akváriumra van szüksége, mint már írták 200-300 literre, ugyanis 30cm-re is megnőhet...Valószínű a rossz tartási körülmények miatt lett gond, csodálom, hogy hogy bírta 4-5 évet ott. Minnél hamarabb szerezz be egy sokkal nagyobb akváriumot. Szerintem nem volt öreg ugyanis egy aranyhal 10-15 évig is élhet :) Sok sikert és szerezz egy nagyobb akváriumot !!!
2016. ápr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát...megpróbálok bár nemtudom hogy fognk elférni úgyhogy senki sem rug bele az akváriumba.
2016. ápr. 26. 13:26
 4/9 A kérdező kommentje:
De azt nem értem ha kis helyen van és ez a baja, akkor hogyhogy most jól van, olyan mint régen?
2016. ápr. 26. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:
a rossz tartási körülmények miatt agonizálnak a halaid. egy aranyhal 25 cm-re nő meg és 20-30 évig is elél. De ahhoz minimum 300 literes akvárium kell, a tied totál alkalmatlan hal tartására, nemhogy aranyhal tartáshoz, add őket oda valakinek aki gondját tudja viselni a halaknak, mert te erre jelenleg képtelen vagy.
2016. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hamarosan lesz egy 300 literes akváriumuk sok növénnyel stb. Azért örülök hogy nem áramütést kapott
2016. ápr. 26. 18:27
 7/9 anonim ***** válasza:
inkább azt kapott volna, akkor túl lenne az szenvedésein...
2016. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*a
2016. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma már meghalt :/
2016. ápr. 28. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!