Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes nanoakvarium?

60 literes nanoakvarium?

Figyelt kérdés

Az akvarium o lenne: [link]

Nem mondanam hogy gyenge de evidens hogy mind a szurest es mind a vilagitast ki kell potolni. Ha a vilagitast 30w-ra szeretnem boviteni akkor lesz literenket 0.5w-om? es akkor kozepes fenyigenyu novenyeket tartok majd benne? A szuruvel kapcsolatban meg azt szeretnem kerdezni hogy eleg lesz egy eheim akasztos szuro mondjuk ez: [link] Vagy inkabb kene hozza ez az eheim kulso szuro: [link]

ez lenne az eggyik kerdesem a masik pedig az hogy az ugy jo ha telepitek pele egy par torpe guramit, 3-4 nosteny bettat meg hozzajuk garnelat? Ez igy eletkepes akvarium lenne?



2016. ápr. 30. 02:46
 1/9 anonim ***** válasza:

A labirintosoknak le kell fedni az akváriumot.

Ha lefeded, nem használhatsz akasztós szűrőt.

Még a külső kicsövezése is érdekes, mert üvegtetős szett (a műanyagban van kivezetőnyílás)

A világítás bővítése se egyszerű.

Van egy dizájnos falra csíptethetős lámpa, ezt nem tudom, hogy lehet úgy bővíteni, hogy ne gányold el az egészet.


Ennyi pénzért meg már össze lehet állítani egy olyan akváriumot is, aminek alapból jó a világítása, meg a szűrése.


Én a helyedben inkább vennék még egy kis, aránylag jól kinéző belső szűrőt, hogy a 2 együtt megbírja szűrni a vizet, a növényzetet meg a gyári világításhoz válogatnám össze. (nem olyan gyenge az)

Vagy elfelejteném ezt a szettet.

2016. ápr. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A garnélát nem ajánlanám a betták mellé.
2016. ápr. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
uhumm jo akkor lehetseges hogy ujra gondolom az egeszet. Koszonom a valaszokat:)
2016. ápr. 30. 10:05
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha megveszem ezt az osszeallitast es nem bovitem a szurest es nem rakom bele a gurami part csak a bettakat az ugy jo?
2016. ápr. 30. 10:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudunk a szűrésről.

Az semmit nem jelent, hogy 300 l/h. Mi van, ha egy gyufásdoboznyi szivacson át szűri a vizet?

Meg kéne kérdezni a boltot, saccolják meg, mekkora szivacs van benne.

2016. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, végeztem egy kis kutatómunkát.


Talán az 1 pár törpéhez elég a szűrő, de őszintén szólva, tiszta lelkiismerettel, kb 1 db hím bettát mernék mellé rakni.

Eleve ott kezdődik, hogy valójában nem is 300 l/h, hanem 150...


...meg úgy folytatódik, hogy 2 db kis tenyérnyi szivacs van benne, de kb 3mm vastagságúak.

2016. ápr. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2016. ápr. 30. 21:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Elvetettem az egész otletet talaltam egy akvariumot ami nem szett de ugyanigy 60 literes szogletes veszek hozza jo vilagitas meg JO szurot hogy a mechanikai es a biologia szures is meglegyen es szerintem csak betta nostenyeket fogok tartani 3-at mondjuk.
2016. ápr. 30. 21:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Más megközelítés.

Én ezt a hal összeállítást nagyon nem erőltetném. Egy pár törpe gurámi oké, de akkor betta ne legyen.

1. Boltban 10 alkalomból 9-szer biztosan hím bettát adnak el nőstény címszóval, csak még fiatal és nem tudták megkülönböztetni. Rengeteg sztorit olvastam, hogy vett a gazdi 5-6 bettát, mert tenyészteni akart és elvileg mindet lánynak kérte, de végül kiderült, hogy mind fiú. És nem egy ilyen történet van.


2. Nagyon egyedfüggő. Tegyük fel, hogy mind nőstény. Volt már olyan hím bettám amit kenyérre lehetett volna kenni, boldogan élt társas akváriumban, azonban a nőstény betta másik társasban meg halomra gyilkolta a többieket.


3. A gurámi, és a betta is nagyon erősen területvédő. Ha nőstény, akkor is. Teljes mértékben egyedfüggő, és 3-4 nőstény egymást is verni fogja, nem hogy a gurámikat.


4. ezt az elképzelést úgy 150 litertől felfelé tudnám megvalósíthatónak vélni. De akkor is necces, és rengeteg növénnyel, búvóhellyel, igyekezni, hogy minél kevesebbet találkozzanak az akváriumban. 60 liter erre egyszerűen nem megfelelő. Még ha alapból olyan szerencsések vagytok, hogy nem agresszív egyik hal sem (amire 2 guráminál és 4 bettánál kicsi az esély), a kis méretű akvárium miatt nem tudnak maguknak egy saját kis területet kiválasztani, mindenhol a másikba ütköznek, így előbb utóbb verekedés lesz a vége.

2016. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!