Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halaknak?

Mi baja lehet a halaknak?

Figyelt kérdés

Ma elmentem egy kicsit pecázni. Ahogy a kis folyó szélén sétáltam észrevettem, hogy egy pár helyen egymástól kb. 15 - 20 méterre kisebb halak lebegnek a parthoz nagyon közel. Ahogy közelebb menntem, láttam hogy még élnek de valami iszapszerű dolog volt a farkukra tapadva. Kiemeltem kettőt a vízből, mindkét hal vörösszárnyú volt talán játszok. Kb. 15 centisek voltak és alig éltek már. Az iszap ami rájuk tapadt elég ronda volt és alig tudtam lekaparni róluk. Az eggyik el is pisztult azonnal ahogy kivettem a vízből. A Másikat megtisztítottam és visszaeresztettem.

Még nem láttam ilyet. Mi lehetett a bajuk?



2016. máj. 1. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szinte 100 %-os biztonsággal állíthatom, hogy megfigyelt halakat a halpenész támadta meg. Ez egy gombás megbetegedés (a neten találtam olyan leírást, mely baktériumos eredetűnek titulálja!!!!), mely egészséges testfelületű halat sohasem támad meg. Szállításkori "törődeés", paraziták csípése, stb. nyit utat a fertőzésnek. Tógazdaságokban, természetesvizekben a tünetek nagyon szembetűnőek, mert a penésztelep könnyen szennyeződhet (akváriumi halaknál nem ennyire szembetűnő az aránylag tiszta víz miatt). Ez a leírás kissé rövid, de korrekt: [link]
2016. máj. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Az olvasottak után nekem is a halpenész tűnik logikusnak.


Mellesleg a halakon férgek is voltak és olvastam, hogy sokszor kiséri férgesség a halpenészt.

2016. máj. 2. 10:26
 3/3 anonim válasza:
meg fog dögölni
2016. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!