Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez tápanyag hiány?

Ez tápanyag hiány?

Figyelt kérdés
Az akváriumomban két növénynek rozsdapöttyök vannak a levelén: Hygrophyla pinnatifida és mycrosorium trident, nem igazán szép látvány. A többi növényem gyönyörü.
2016. máj. 2. 10:53
 1/5 elwera ***** válasza:
Szerintem inkább túl sok szerves anyag lehet a vízben, talán sűrűbben kéne vizet cserélni.
2016. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hetente cserélek 30-35 %-ot
2016. máj. 2. 15:20
 3/5 elwera ***** válasza:
Hát akkor nem tudom.
2016. máj. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera ***** válasza:
most ilyet olvasok, hogy előidézheti a kemény víz, 25 nk felett. Lyukak elsősorban káliumhiány, levéllemez feketedése és levélhullás inkább foszforhiány.
2016. máj. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Próbálkozz egy kis Easy L Profitóval, vagy HappyPlanttal mindegyik nitrát és foszfátmentes valamint tartalmaznak káliumot is. Az a gond ezekkel a növényekkel, hogy igényelnének egy kis plusz CO2 és káliumot, én is kínlódtam velük ( normál akváriumi körülmények mellett) Nálam az segített, hogy egy gyökérre a moha közé kötöttem így közelebb került a fényhez, a hajtásvéget levágtam ahogy tanácsolják így a víz alatt maradt( a pinnatifidáról van szó) de a másiknál is hasonló a helyzet szerintem. A vízcserével nincs gond valószínűleg bár lehet, hogy ritkábban is elég lenne.
2016. máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!