Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti hogy takarítjátok az...

Szabojoco0505 kérdése:

Ti hogy takarítjátok az akváriumot?

Figyelt kérdés

2016. máj. 3. 06:28
 1/6 anonim ***** válasza:
hetente 25 % vízcsere, pár havonta mulm leszívás. 8-10 havonta szűrő tisztítás. teljesen kimosni nem kell soha, ha valamelyik akváriumot igen, akkor ott komoly gondok vannak.
2016. máj. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hetente-2 hetente pár liter vizet kimerek, majd pótolom friss(pihentett) vízzel. kb a negyedét.

mivel belső szűrőm van, ezért azt sűrűbben takarítom, szintén hetente vagy két hetente.

pár havonta meg teljesen kiszedek mindent az aksiból. a tereptárgyakat elmosom, meg az aljzatot is átmosom.az akvárium falát is áttörlöm ecetes szivaccsal. ha megszárad,akkor a régi víz egy részét visszatöltöm (kb felét) valamint a másik felét csapból kiengedett vízzel töltöm fel(pár órát pihentetem előtte)

guppijaim vannak, meg teknős. szerintem ennek nem kell olyan nagy odafigyelés, érzékenyebb halaknál biztosan melósabb a takarítás.

2016. máj. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
előző kiszedni kavicsot, mindent átmosni? :D viccnek is rossz. szedjél már ki nekem 80 kg kvarchomokot. Vagy túl vagy telepítve kegyetlenül, vagy nulla a szűrésed, még véletlenül se fogadd meg a tanácsát kérdező...
2016. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hetente a víz kb 20-25%-át aljzatporszívóval leszívom, ilyenkor az aljzat közül is összeszedem a mulmot. Nekem ennyi. A külső szűrőt 6-7 havonta tisztítom.
2016. máj. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:

Nekem most csak 2 tengeri akváriumom van, az édesviziket megszüntettem.


Kaját ugye szórok bele mindennap.

Egy kevés vizet cserélek néha, illetve az elpárolgott vizet is pótolgatom.


Kb 3 havonta egyszer fogok egy sniccert, kiveszem a pengéjét, és levakarom vele a zöldalgát, mészalgát és a vízkövet arról az akváriumról, amin sok fény van, erős világítás. Ehhez nem szívom le a vizet, csak belenyúlok és úgy vakarászom az üveget.


A másik akváriumom üvegét nem kell tisztítani, azon nem telepszik meg semmilyen alga. Vagy azért mert nincs elég fény hozzá, ott csak gyenge, színes led lámpákat használok, vagy azért mert ott két nagy batár csiga nyalja belülről az üveget. De az is lehet, hogy is-is. Kevés fény, kevés alga, és a két csiga azt a keveset lenyalja.

2016. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 elwera ***** válasza:
Teljes takarítást, mulm leszívást nem csinálok a tengeriben. Ez önfentartóbb mint egy édesvizi. Ha sokáig kihagyom a vízcserét, akkor sincs semmi. Lehabzó nélkül sem. Valahogy úgy érzem tengeri akváriumot bármelyik retardált tudna csinálni és karbantartani. Nem kell hozzá sok ész, mégis sokan félnek belevágni.
2016. máj. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!