Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta hím együtt tartása más...

Betta hím együtt tartása más halakkal?

Figyelt kérdés
Endler guppik vannak, szeretnék több féle halat majd, két nőstény betta van, de ma kaptam egy fiút ajándékba... Nem akarom kitiltani a nagy közösből, de félek, hogy megcsipkedik, vagy majd ő a lányokat...

2016. máj. 5. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium? Mennyi növény?
2016. máj. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, az én halam elvan a guppikkal, és nem erőszakos velük, mondjuk elég nagy akváriumom van, de szerintem, ha van rá mód ne tedd őket össze
2016. máj. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

#2

Endler guppikkal nem is szoktak agresszívak lenni, csak a szivárványos hímekkel.

2016. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3 élő növény, vagy 6-7 műnövény, 90l-es, valami bújót szeretnék bele, csak nem igazán tudom, hogy 'barlang' legyen, vagy lyukas...
2016. máj. 5. 19:19
 5/10 anonim ***** válasza:
itt a nőstény bettákkal lesz a gond nem a guppikkal
2016. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
miért lenne baj. 2 nősténynél megoszlik a figyelme, nekem volt, h a nőstény verte szét a hímet...
2016. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És akkor végtére is milyen egyéb halakat ajánlanátok mellé? Eddig a többiekkel barátságos, inkább őt féltem, hogy megcsipkedik...
2016. máj. 6. 10:57
 8/10 anonim ***** válasza:

#6: ja, hogy az neked nem számít bajnak, ha szétverik egymást, hiába a nőstény veri a hímet.

A guppik csipkedhetik tényleg, az elején kíváncsiságból nálam is oda-oda csíptek. Aztán egy nap betelt a bettánál a pohár, elkapta az egyiket. Azóta a közelébe sem mennek a guppik. Hidd el, általában hamar rájönnek az erőviszonyokra, csak reménykedj hogy halálesettel nem jár.

Amúgy általában kijönnek a halakkal, csak fontos hogy akkorák legyenek hogy ne tudja őket bekapni, szóval ne legyen sokkal kisebb nála. Amúgy a betta elég lomha, szóval a guppik el tudnak előle úszni gyorsan. Még előnyös, ha olyan halakat választasz mellé amiknek nincsen fátyolos úszójuk, mert az idegesítheti.

2016. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
nincs rendbe, csak te meg hülyeségeket irkálsz...
2016. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Betta mellé nyugodtan mehet platti. Kisebb csapatot javaslok pl. 1 hím 2 nőstény. Nálam is így vannak és semmi gond nincs velük, remekül kijönnek. (54 literes akvárium)
2016. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!