Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér foltok vannak az alganya...

Ildikó Juhász kérdése:

Fehér foltok vannak az alganyalóm bőrén mitől van ez?

Figyelt kérdés
Néha nagyon látszik néha pedig nem. Sok helyen olvastam hasonlót de konkrétan miért van ez senki nem irja.Egy helyen azt is olvastam hogy ez a különlegességük, hogy kifakulnak egy két helyen.valaki tud erről valamit?
2016. máj. 9. 20:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vidd állatorvoshoz!
2016. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Pontosan mipyen algázód van? És mekkorák azok a fehér foltok, mennyi van rajta?
2016. máj. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Salx Narval ***** válasza:
Hát így látatlanban nem sokat tudok mondani, mármint az állapotáról, a viselkedése viszont sokat elárulhat. A halak színváltozással is reagálnak a környezetük változásaira, ill izgalmi állapotra utalnak, ezek akár negatív és pozitív változások is lehetnek, ezért fontos a viselkedésüket is figyelni. Ha anciról van szó, náluk a kor előrehaladtával megfigyelhető némi fakulás, hirtelen erős fény hatására is hasonlóan reagálnak pl reggeli lámpakapcsolás( ez csak pár percig tart). Párzási időszakban besötétülnek és a pöttyök élénkebbek lesznek, sötét szín és fakó pöttyök viszont bélgyulladásra ill korhadék hiányra. A kifakulás, foltosodás sajnos egyéb betegségek tünete is lehet, főleg ha hirtelen jelentkezik. Volt olyan ancim ami alapból terepfoltos volt világos pöttyökkel, felnőtt korban. Szóval nehéz így megmondani, hogy gond van e vele. Nézd egy részleges vízcsere és talajtakarítás biztosan nem árt, ha furcsa a viselkedése is akkor már komolyabb a baj van.
2016. máj. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
1-es téged se az eszedért szeretnek... Az állatorvosok 99,999999% nak nem sok fingjuk van a halakhoz. Baska Ferenc pedig megkéri keményen az árát.
2016. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
*fingjuk sincs
2016. máj. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
fényképezd le a halad kérdező!
2016. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

4-es. Téged se fognak az eszedért ellopni. Az állatorvosok 99% ért a halakhoz. Nem mindenkinek 500-1000ft s halai vannak. Ha én vennék egy zebraharcsát aminek az ára 20 000-50000 között mozog akkor semmit nem bíznék a véletlenre, fognám és elvinném állatorvoshoz. [link]


Vagy ha valami olyan jön elő a halakon amiről az internet nem ír semmi (volt ilyen a gyakorikérdéseken) ha előjön valami ismeretlen dolog több halon is (de nem az összesen) és van 100db vörösneonja akkor is érdemes elvinni a betegeket állatorvoshoz mert ha a többi megbetegszik akkor az 30 000ft (100db vörösneon ára minimum) De gondolom a kérdezőnek nem nagyértékü hala van ezért jó lenne ha küldene egy képet és meg tudnánk mi mondani mit kezdjen vele. (!!!!!)

2016. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
hidd el nekem se 100 ft os halaim vannak... és továbbra se értenek a halakhoz. Van ismerősöm aki állatorvosnak tanul, ő szakosodott egyedül halakra több száz hallgatóból... Hidd el egy komolyabb betegséget Baskán kívül nem sok orvos fog pontosan diagnosztizálni. Mellesleg tropheusokat és petrochromisokat tartok...
2016. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja hát azok ténleg nem párszáz forintos halak. A városba ahol lakok 4db állatorvos van, kikérdeztem őket és nagyon vágják a témát. Sikerül elköltözni akorr tervezek egy 300l est és abba lenne egy pár zebra harcsa. De mielött enyi pénzt költenék halra mégegyszer megkérdezem az állatorvosokat. Kitapasztaltam a halak helyes tartását, 2 és fél éve kezdtem eleinte nagyon tudatlan voltam, de két éve betegségmentes az akváriumom de azért ilyen drága halakat kicsit jobban féltenék. Kérdező: Képet, bővebb leírást kérünk a halról, anélkül nehéz segíteni.
2016. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírási hibákért, telefonról írok.
2016. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!