Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba 1 betta...

54 literes akváriumba 1 betta hím és két nőstény mellé jöhet még hal? És ha igen, akkor milyen?

Figyelt kérdés
Féltem a hím úszóit, amúgy a halak még nincsenek betelepítve, a hímnek van egy külön 30l-es akváriuma

2016. máj. 10. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
egy csapat talajlakó. pl kisebb testű corydoras, vagy egy csapat kulikuli
2016. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bőven elég, hiszen 1 halra még 20 liter víztér sem jut.
2016. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tennék mellé nőstényeket.

Nagyon két esélyes. Vagy lesz balhé vagy nem. Elég, ha valamelyik készen áll a párosodásra, a másik meg nem, és kész a baj.

Rizikós.

Az aljzatlakók jó ötlet. Egy kis csapat pigmeus cory, meg egy közepes csapat parázs lazac szerintem jó lenne a hím betta mellé.

2016. máj. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
mi az ,h 1 halra még 20 liter se jut? :) ezeket a számításokat nem értem :) Nekem 600 literbe van 40 tropheusom, nekem sincs meg 20 liter / hal :)
2016. máj. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-es

Egyébként az se kevés, 600 literben 30-nál többet nem tartanék, de ha nincs komolyabb összetűzés, akkor onnantól csak a szűrésen múlik a dolog, azt meg te tudod, milyen.


Ami ennél lényegesebb, nem lehet összehasonlítani egy 54 -es aksit 500 liternyi víztömeggel. Más kategória. Más világ.

Egy ilyen "kanálnyi" vízben mindent jobban túl kell biztosítani.

2016. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

...egyébként meg tényleg túlzó 20 liter 1 halra, pláne egy magamfajta ajánlással, ami egy nanohalas akvárium, egy bettával.

Ha pl veszünk 4 pigmeus corit, meg 8 parázslazacot, az 12 nanohal, annyit meg 40 literes akváriumokban szoktak tartani.

Egy tropheusra inkább számolnék minimum 20 litert.

2016. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
első bélgyuszi előtt 70 en voltak(abból 22 petrochromis), granulátummal szerencsésen túlettem őket. Mi misztifikáljuk túl ezt a biológia szűrést, a németek szivacs szűrőkkel szűrik a trofis akvákat is. Egyébként 2 tetra 1200-vel szűröm a vizet. Mikor már a mostani létszámba voltak a halak, az egyik tetra elkezdett csepegni és 2 hétig az egyik tetra is lazán elvitte az akvát, ammónia folyamatosan 0,02 ppm alatt volt. A seachem ammonia alert-el folyamatosan kontrolláltam az ammónia szintet.Ezzel csak arra akartam kilyukadni, h a külső szűrők gyári ajánlás megfelel a valóságnak, ha biológia szűrésről van szó. Persze heti 80-100 liter között cserélem a vizüket. Amikor hetvenen voltak akkor 100-150 liter között cseréltem.
2016. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
csodálkoztam, hogy a betta hímed és két nőstény el van egymással 54 literben, de utána olvastam hogy nincsenek még betelepítve. Az elképzelés nagyon szép, de pár napon belül hatalmas verekedés lesz. 200 literes akvárium méret felett mondaná az ember, hogy nagyon sok növényi búvóhellyel TALÁN nem lenne probléma hím+nőstény együtt tartásával, de 54 literen felér egy viadaloztatással. De még 200 liter felett sem életbiztosítás. Ne rakd a hímet össze a nőstényekkel.
2016. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
habitus függő, akár 60-70 literbe is működhet a dolog. nekem anno 140 literbe volt 1 hím + 4 nőstény, senki se bántot tsenkit....
2016. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Salx Narval ***** válasza:

Az 54 literes akvárium tényleg kicsi ahhoz ( nem az egy halra jutó vízmennyiség miatt), hogy hím és nőstény bettát is tarts, legalábbis az esetek túlnyomó részében ez így nem működik. A hím az egész akváriumot saját territóriumának tekinti, ikrázáskor kb ekkora területet véd, még a kiválasztott nőstényt is halálra fogja üldözni ekkora helyen. Talán nagyon dús növényzet mellett amit nem lát át, sok bújóhellyel megpróbálható de még itt is érdemes készenlétben tartani egy tartalék akváriumot, jobban mondva hármat ha ivadékokat is szeretnél nevelni.:D Viszont 1 hím jól ellenne 1-2 kisebb csapatnyi nano hallal, én ezt a verziót ajánlanám inkább mint a kétes kimenetelű páros tartást.


A sügéres témához:

Teljesen jó tartási formának tartom a 600-litere 40db sügér arányt, annak ellenére, hogy én a másik módszert alkalmazom az-az kisebb 300-literes akvárium 4 fajta sügér kis egyedszám. Két belső szűrőm van és havonta cserélek 30%- vizet, igaz , hogy van egy mohával benőtt sziklás hátfalam, tüskés hínárom és pár tő növényem is a kövek között. Hát nem egyszerű egy 40 fős falánk sügércsapatot úgy megetetni, hogy egyesek ne zabáljanak be és mások ne maradjanak kaja nélkül:D Nagyon kell figyelni a kaja minőségére és szétosztására. Én naponta egyszer etetek, persze én jobban látom ki evett ki nem és hetente 1-2 "koplaló" napot is tartok, ilyenkor a köveket legelészik.:D Minden esetre gyönyörű lehet az akváriumod ennyi szép hallal, nekem Malawi sügéreim vannak.

2016. máj. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!