Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Echinodorus tenellus telepítés?

Echinodorus tenellus telepítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Echinodorus tenellus-t vagy Eleocharis Parvula növényt szeretnék telepíteni először csak teszt jelleggel.

Van egy körülbelül 40 literes akváriumom.

Tanácsot szeretnék kérni, milyen szűrőt érdemes választani, milyen táptalajt, milyen tápanyagokat milyen gyakran javasoltok.

Táptalajra mit rakjak? Sima dekorhomok is megteszi?

Világításnak LED-est szeretnék 5W-os LED-ekből lenne 4db szépen elosztva 1-1 oldalra 1 darab.

CO2-t nem szeretnék, próbáltam olyan növényeket választani amelyek nem igényelnek CO2 ellátást vagy másoknál CO2 nélkül is megéledtek. Ezek közül a felső kettő ami nekem tetszik. Más nem lenne az akváriumban csak ezek a növények.

Először csak kipróbálni szeretném hogy működőképes-e a dolog, így nem szeretnék több százezer forintot költeni a felszerelésekre.



2016. máj. 17. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha lehetne kuldeni kepet megmutatnam a sajatom.

Nem kell taptalaj. Vegyel jbl manado aljzatot. Nehezkes lesz beultetni de szepen fog noni. A homok egy ido utan egybeall es kemeny lesz amitol a gyokerek sem tudnak rendesen fejlodni.

Easylife profito vegyel (micro) , es hozza egy osszetett macro tapot (NPK) vagy TF Plantert es macrot (Tf=tropicalfish), a feny eleg lesz boven. Sot szerintem co2 nelkul 3 led is eleg , az 0,4 watt/ literre jon ki kerekitve.

Ajanlom a zseles novenyeket. A veszel hozzajuk rogzito halot az is egy megoldas , de lelehet ultetni egy kis pepecs munkaval kezzel. 😃

Ha meg van minden , irj es segitek beallitani a tapozast.

2016. jún. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!