Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szebb díszítést. A ti ötletete...

Szebb díszítést. A ti ötletetek alapján? - Akvárium -

Figyelt kérdés
Sziasztok , ez miatt a kérdés miatt nem szeretnék a válaszokban negatívumot látni , aki szeretné megmondhatja hogy szerinte hogyan néz ki egy jó akvárium , és hogy azon díszítő anyagait honnan , miként lehet beszerezni.De fő kérdésem az az lenne,hogy milyen néven keressek rá a mohafára? Sehogy sem találok rá. Aki esetleg útbaigazítást kér , annak elmondom . Hogy az ami teljesen és éppen ugyan azt a szerepet tölti be mint egy fa , csak a lombja moha. Persze jönnek azok a válaszok hogy fogjak egy botot és csináljam meg. De fő lényeg , ti hogyan rendeztétek be akváriumotokat? Ha van egy kis időd , kérlek írd le. Számomra kéne egy kis tapasztalat , mert nekem csak kő meg egy darab korall sziget/szikla darab van benne. A kő számomra gátlás , mert alámegy a hal maradéka , és lehetetlen jól megoldani fél órás sikálás után kitakarítani.Persze meg szaga is van. Ha van időd kérlek írd le a te általad kigondolt dizájnt , és hogy mi is mutatna jól egy 90 literes akváriumban. Van nekem egy 450 literes is de az tele van növénnyel , a nitrát szint miatt.

2016. máj. 17. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
más a berendezése egy növényes akvának,más egy nanonak, más egy biotopnak. a berendezés a halaktól függ... nézd ki ,h melyik hal tetszik, és az élőhelye mintájára próbáld meg berendezni az akváriumát. hány éves vagy egyébként ?:)
2016. máj. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Mohafalról már halottam de mohafáról még nem, nem csoda, hogy így nem találtad meg. Amiről te beszélsz azt kész állapotban nagyon ritkán kapható,mindenki magának készíti pontosan úgy ahogy írtad, fogsz egy szép fának tűnő gyökeret és rákötözöd a kiválasztott mohát. A nagyobb köveket az akvárium aljára kell tenni úgy, hogy ne billegjen és utána mehet köré a talaj, ez esetben a mulm sem tud alá szorulni, ill a turkálósabb halak sem tudnak aláásni. A korall nem való édesvízi akváriumba, főleg lágy enyhén savanyú trópusi vízhez nem mert ez esetben még a vizet is keményíti azon túl, hogy giccses hatású. Minden akvárium lehet szép az egészen egyszerűek is. Én is azt tanácsolnám ha már kérdezed, hogy törekedj a biotóp tartáshoz, legalábbis annyira, hogy egy adott területről származó halakat társíts és azok élőhelyét próbáld lemásolni, természetesen víz is ennek megfelelő értékű legyen. Ha vegyes akváriumot akarsz akkor azonos igényű és 90 literben tartható halak legyenek, egy vegyes akvárium is nagyon szép lehet. Én is megvárnám amíg eldöntöd, hogy milyen halakat szeretnél.
2016. máj. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. máj. 18. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!