Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő építés házilag...

Külső szűrő építés házilag hogy oldható meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Segítséget kérnék.Van egy Resum P-1000l/h szűrőm,megoldható- egy külső szűrő építése (40-50 cm magas,160 mm pvc csőből?Ha igen hogyan?És a szivattyut azt alura,fentre,milyen be,és kivezetéssel?(tömszelencém 16-os van)Köszi a segítséget!

2016. máj. 18. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
facebookon akvarista barkácstippek nevezetű csoportot keresd, ott segítenek megépíteni. sőt tudnak alternatívát is adni ( matten, cseh emelő, szűrő akvárium.) ha esetleg más típusú szűrő optimálisabb.
2016. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szükséged lesz egy szűrő tartályra, ami lehet egy nagyobb (legalább 5l es) dunsztos üveg. A resun powerheadet rögzíted a dunsztosüveg kupakjához, ami három helyen át van furva (bemenet, kimenet, a szivattyú kábel) a dunsztosüveg aljába teszel távtartót hogy a szűrőszivacs ne essen le a tartály aljára, utána teleteszed szűrőanyaggal. A szűrőanyagokat(szivacs és/vagy egyéb) hogy bemenő csövet áttudd dugni rajt és érjen le a szűrőanyagok alá. A bemenő csőre lell tenned valahova egy zárható csapot mert első használat elött meg kell szívnod hogy lemennyen a víz. Ha van rajt csap akkor ezt csak 1 szer kell megcsinálnod, mert ha pucolod a szűrőt, utána csak meg kell nyitni és nem kell szivogatni. A powerhead a szűrőanyag fölött legyen (bár ezt az egészet lehet fordítva is). Ezt így lehet hogy bonyolult megérteni meg elmagyarázni se könnyű, ezért csinálok paintal egy ábrát hogy hogyan is fog ez kinézni amit majd itt közzéteszek! Ma vagy holnap. :) persze dunsztosüveg helyett lehet mást is használni de ez a legbiztosabb mert nem kell ragasztani és sehol nem fog ereszteni. :)
2016. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2 es vagyok bocs a helyes irási hibákért, mobilrol irok.
2016. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2 es vagyok, azt akartam irni hogy: *szűrőanyagokat(szivacs és/vagy egyéb) át kell lyukasztani hogy át dudd dugni a bemenő csövet ami a szűrőanyagok alá vezet.
2016. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2 es vagyok. Én így képzelem el: (nagyon béna lett, a bemenő ágról a zárható szelepet lehagytam) [link]
2016. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!valahogy én is így gondoltam,mézegettem már másoknál is.A ragasztás nem gond megoldom.A dunsztos ügeg félő..nem pattan mega nyomás miatt?Azért gondoltam 160 mm-es pvc csőre.(hasznos tanács..véletlen lett ellentkezője )
2016. máj. 18. 22:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Bírja a dunsztosüveg, de csinálhatod pvc csőből is :)
2016. máj. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az meg szép és jó amit leírtál 2-es ,de azt se tudod, h mekkora akváriumhoz ,mennyi halhoz, mekkora terheléshez kell a szűrő... a dunsztos üveg lehet nem is elég...
2016. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
65x35x40 91l az aksi.9 neon,2 algázó,20 guppi,jó pár növény....megoldás érdkel..kb 8l szűrőre gondoltam.Köszi!
2016. máj. 19. 12:53
 10/11 A kérdező kommentje:
2016. máj. 19. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!