Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumomban jelenleg...

Egobaboca kérdése:

Az akváriumomban jelenleg található halacskák a következők: Piros guppi, neon halak, zebra dániók, pink dániók, vörös karcsú díszmárna és algaevő harcsa. A kérdés pedig hogy mi a legmegfelelőbb eledel nekik?

Figyelt kérdés
A mostani haltápból nem esznek meg mindent, ebből gondolom hogy esetleg nem jó nekik.A kereskedésben lemezed díszhal tápot ajánlottak, ezért ezt vettem. Nincsenek meg régóta a halacskák. A kérdésen kívül bármilyen észrevételt szívesen fogadok. A tartásukkal meg úgy átfogóan mindennel kapcsolatban, ha esetleg a párosításban van kivetnivaló. Előre is köszönöm.

2016. máj. 18. 17:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve van benne vízinövény is meg két darab csiga, tudtok olyan csiga fajtát ami nem eszi meg a növényeim, mert ennek a két darabnak láthatóan ízlenek a drágán vásárolt növényeim, de a csigák is tetszenek. Meg fogok tőlük válni ha nem találok megoldást. (Mármint a csigáktól.)
2016. máj. 18. 17:08
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
mekkora akváriumban vannak? milyen a szűrő? melyik halból mennyit tartasz? meg volt-e a bejáratás. az nem jó jel ha nem esznek. vegyél nekik fagyasztott tápot, azt megeszik ha nem betegek.
2016. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Esznek. 65 liter és összesen 11 halacska van benne. A szűrőt nem tudom milyen márkájú, ajándékba kaptam még régebben, az akvárium nem új. Meg eszik most is amit kapnak, csak nem mindet. Pelyheket kapnak és abból nem esznek meg mindent. Biztos nem betegek mert esznek, csak gondoltam biztosan van optimálisabb eledel amit adhatok nekik és meg is eszik mindet.
2016. máj. 19. 13:45
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Az a baj, hogy borzalmasan felkészületlen vagy a "halacskázásból".
2016. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
11 koi ponty vagy 11 galaxy razbóra? kb annyira volt kompetens a válaszod mint a" milyen kocsid van" kérdésre adott "piros kocsim van" válasz. xD
2016. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
vizet azért cserélsz hébe-hóba ?
2016. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szoktam. És a halacska pedig egy kedves kifejezés. Szeretem őket. :)
2016. máj. 20. 01:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Fentebb pedig leírtam milyen halak vannak benne. Esetleg ha a pàrosítàssal van baj akkor írjàtok. Vagy ha van hasznàlható informàciótok. Arra hogy kioktassanak nincs szükségem. Ha nem szeretnétek segíteni a vàlasz megtalàlàsàban akkor ne írjatok. Mert az oltàsra nem vagyok kívàncsi. Előre is köszönöm. Illetve ha van olyan aki úgy született hogy mindent tud az akvarisztikàról akkor attól elfogadom, màstól nem mert mindenki kezdi valahol!
2016. máj. 20. 01:46
 9/14 Salx Narval ***** válasza:
52%
A párosítással még nem is lenne akkora probléma 24 fokos csapvízben semleges pH mellett tarthatóak lennének együtt kivéve ha a neon vörös, mert neki hideg lenne. Inkább ott a baj, hogy négy fajta rajhalat vásároltál egy akkora akváriumba ami max 2 raj tartására lenne elég. Nincs akkora hely, hogy 8-10 fős rajban tartsd őket de még akkora sincs, hogy 5-6 db legyen fajonként. Az akvárium mérete is igencsak határ eset 100-liter úszótér kellene több haladnak is, de ekkora darabszám mellett ezzel nem lesz gond, csak épp nem tarthatod őket rajban pedig ott éreznék jól magukat. Tanácsot nem igazán tudok adni mert az azt jelentené, hogy vegyél egy 150-200 literes akváriumot külső szűrővel és az algázó kivételével mindegyik halból legalább 8-10 fős rajokat tarts, a márnából 4-5 db is elég lenne, a másik megoldás sem tetszene mert a jelenlegi körülmények mellett 2 fajból tudnál csapatot csinálni a többitől meg kellene válni. Nem végzetes hibás ezek mer elúszkálnak ők párosával is de legközelebb erre is figyelni kell. Ami a kaját illeti, nagyon nem mindegy a kaja minősége, lemezesből is vannak jók magas spirulina és vitamintartalommal, de vannak silányak is. Az biztos, hogy a legjobb kaja is kevés ha mindig azzal etetsz, továbbá fontos a fagyasztott az-az nyers eledel adása is ezekből is érdemes legalább 2 fajtával felváltva etetni pl szúnyoglárva, sórák, minél változatosabb annál jobb. A fő táplálék a fagyasztott legyen a tápot kiegészítőként add és a lemezes mellé vásárolj apró szemű granulátumot és algatablettát is. Az algázónak a tablettán felül szüksége van még egy gyökér vagy kéregdarabra pl szőlőtőkére, vasfára,esetleg platán, birs, éger, tölgy stb kéregre, néha forrázott cukkinit, uborkát, spenótot, salátát is kaphat. Az etetéssel kapcsolatban még annyit, hogy inkább kétszer adj keveset mint egyszer sokat, azt akarom mondani, hogy annyit adj egyszerre amennyit azonnal és maradék nélkül megesznek. Ha majd nagyobb lesz az algázó már nem kell annyira figyelni mert esténként megeszi az esetleges maradékot. Hetente csinálj 30% vízcserét, azonos hőfokú klórtalanított, vagy állott vízzel, esővizet is gyűjthetsz szabad esésből. Ültess még növényeket, a lebegő és úszó növények is fontosak pl tüskéshínár és a mohafélék. Az ancinak kell egy bújóhely is, a legjobb megoldás egy nagyobb darab csőszerűen összetekeredett platánkéreg amiben kényelmesen elfér, ezzel egyszerre megoldható a barlang és az emésztéséhez szükséges korhadék is. Az összetekeredett kérget kösd át egy dróttal és úgy főd ki, (ez a forrástól számítva 1-2 perc) mert különben kitekeredik, ha nem süllyed azonnal köss rá egy követ. Barlangnak megfelel még egy nagyobb kókuszhéj és egy vastagabb bambuszcső is. A neonok igénylik legjobban a társaságot, egészítsd ki 6-8 főre a csapatot ezt még elbírja az akváriumod dús növényzet, jó szűrés és heti vízcserék mellett.
2016. máj. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Vàsàroltam bele bújót ahova betudnak úszni. Szoktàk is. Növényeket is sokat vettem. A neonok nem vörösek és van vízmelegítő is benne. Igazàból amit a kereskedésben mondtak azt tettem. Sajnos aprócska helyen élek, itt nincs túlsok lehetőség hogy esetleg több helyet végig jàrok és több helyen tudok kérdezni. Az akvàrium régóta meg volt a Zebra dàniókkal így kaptam meg anyukàmtól. A többi jóval később jött. Köszönöm szépen a vàlaszt. :) Ha eszedbe jut még valami akkor írd le. Esetleg ha tudsz még a csigàkról mondani valamit hogy mit érdemes és hogy vajon miért a növényeket eszik, azt megköszönném. Az interneten olvastam hogy elvileg nem kellene nekik megenni. Szoktam venni a vízbe antiklórt, kis üvegben.
2016. máj. 20. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!