Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség! A hólyagos vizikelyh...

Ilyes levente54 kérdése:

Segítség! A hólyagos vizikelyhem 2 napja folyamatosan hullatja a leveleit, pontosabban szétmálnak, leszakadnak, elore csak sok apro barna foltok jelentek meg. MI lehet a baj?

Figyelt kérdés

Eddig semmi baj nem volt,4 eve szepen nott meg terjeszkedett . Van egy anci, vajon o turhatta szet az egeszet?

[link]

[link]

[link]

[link]


2016. máj. 19. 17:17
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Eléggé érzékenyen reagálnak a hirtelen vízérték és fényviszony változásokra, valamint az átültetésre, azt sem szereti ha talaj alá kerül a gyöktörzse vagy ellepi a mulm. Ezeket a dolgokat kivéve eléggé strapabíró növény. Én profitóval és carbóval tápozok ill a vízi kehely gyökeréhez tőzegtablettád dugok ( gyári táprúd és tabletta is jó) egy-egy nagyobb tőhöz 3-4 db félévente. 100-liter vízhez egy-egy evőkanálnyi keserű és káliumsót is oldok. Érdemes az indákról levágni az új növénykét lehetőleg kimozdítás nélkül, természetesen ha a víz fölött hozott indát akkor gyöktörzsig le kell dugni. Egyszer nálam is volt hasonló majdnem az egész állomány kipusztult csak a fiatal indákon lévő növénykéket sikerült megmenteni, szerencsére gyorsan nőnek. Nálam a nyári szabadság miatt kicsit elhanyagolt vízcsere utáni hirtelen nagyobb vízcsere okozhatta, de nem vagyok benne biztos. Hát ennyit tudtam mondani, az enyémek ilyen körülmények között szépen nőnek sarjadzanak és virágot is hoznak néha. Még annyit, hogy én a vízfelszínen úszó levelekről egy szivaccsal leszoktam törölni az esetlegesen rátapadó algát, a sérült leveleket azonnal tőből levágom. Kerülni kell, hogy a szűrő vagy levegőztető közvetlen ráfúja a levegőbuborékokat mert azonnal algásodni kezd és folyamatosan törölgetheted, ha nem teszed megfolytja a levelet és le kell vágni.
2016. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ! Megirnad legyszi k. mennyi idore jottek helyre ? esetleg mit javitottal a helyzeten ? gyogymod ? es egy pepet is kerhetek a viragrol ? :D nagyon kivancsi vagyok :)
2016. máj. 20. 20:03
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
A fent leírtakon kívül mást nem tettem ill annyit, hogy próbáltam rendszeresen csinálni a részleges vízcseréket. 5-6 db 10-15cm hajtás maradt éppen a rothadás után és egy nagy tő amiről csak pár levelet kellett levágni, gyakorlatilag az egy is elég nagy és dús volt ahhoz, hogy nem igazán éreztem veszteségnek a ritkulást. Viszonylag hamar 1-2 hónapon belül már a kis tövek is a víz felszínére növő leveleket hoztak. A virágról nem tudok képet küldeni mert most épp nem virágzik és sajnos ha virágozna sem tudnék mert elromlott a gépem. A tő közepéből elindul gyors növekedéssel egy szár, eleinte levélnek nézhető, pár nap alatt eléri a felszínt és 15-20cm magasságban fölé is nő, majd ilyen apró jelentéktelen kis fehér virágokat hoz. Sajnos nem sokáig maradt meg mert elszárítja a fénycső melege. Az én akváriumom be van építve és nem tudtam eléggé távol tartani a csövektől pedig később már figyeltem erre is, próbáltam kikötni de így is hamar elszáradt. A kardfüvek is virágoztak már azok ilyen kis zöld félig nyitott kelyhet hoztak szintén egy szár végén és a közepében egy sárga 2-3 cm nagyságú apró kukoricacsőhöz hasonló valamit, gondolom porzót. Szerintem ha az akváriumod méretéhez ajánlott vízcseréket rendesen csinálod, valamint adsz egy kis gyökértápot is és természetesen jó szűrésed van akkor hamar rendbe fog jönni ha eltávolítod a sérült levélzetet.
2016. máj. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!