Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen nagy igenytelen hal van?

Milyen nagy igenytelen hal van?

Figyelt kérdés

AMit otthon tudnek tartani ill idohiamnyban olyan nagyon sokat dajnos nem tudnek raszanni.:(

Meg illene ra a Herman nev :D


2016. máj. 20. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs időd háziállatra, de azért szeretnél. Szerintem egyik hal se szeret a saját ürülékében úszni.
2016. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilvan nem tennem ezt vele, nem azt mondom h nem szannek ra idot, de egy hal talan kevesebb idot igenyel mint egy kutya peldaul.
2016. máj. 20. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

egyik hal se igénytelen, te vagy igénytelen.


vagy mégis van tessék:

[link]

2016. máj. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy igénytelen, de tény, hogy van az a mondás, miszerint igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista.


Amíg egy kutyát leviszel szarni, addig egy hal a közvetlen környezetébe, az aktívan élő életterébe (a vízbe) ürít, és ez a legtöbb probléma forrása, és ehhez érteni kell, hogy ez ne okozzon gondot.


Na most minél nagyobb egy hal annál nagyobb akvárium kell neki, ráadásul ha társas lény, (ami úgy a halak 99%-ára igaz) akkor nem lehet egyedül tartani.


Amivel még mindenképpen tisztában kell lenned, hogy az átlag ember fejében az akvárium az egy amerikai film díszletének a szintjén mozog, ami egy 20 litere pocsolyát jelent egy aranyhallal.

Na ez így életképtelen.

Hosszútávon fenntartható, (és nem egy bolti szintű ideiglenes tárolásra alkalmas) életképes akvárium, amivel tényleg szinte semmi gond nincs, és jelentéktelen karbantartási időt vesz igénybe, az nagyságrendekkel nagyobb.


Ha alig van időd gondozni, akkor:

legyen nagy akvárium

kevés hal

brutális módon túlméretezett szűrés.


A kérdés ezek után, hogy mekkora helyed van, és mennyit szánsz rá?


Amúgy ha 1 db hal kell, és kicsiben akarod kezdeni, akkor egy 45-54 liter körüli akváriumot ajánlok, 1 db hím bettával, esetlen 2-3 különlegesebb csigával, vagy ha 54 liter akkor egy kis csapat páncélos harcsával.


Ehhez pénzben kell kb 30-50 ezer ft, időben egy délelőtt, amíg utánaolvasol az alapvető kémiai folyamatoknak, amivel muszáj tisztában lenned, ha nem akarsz belebukni.

Ha ez megvan, akkor onnantól számítva 1 hónapon belül lehet egy akváriumod, és ha minden vízkémiai paraméter beállt, (az még néhány hónap) akkor lesz egy olyan akváriumod, amire elég naponta másfél percet, plusz hetente 5-6 percet rászánnod.

2016. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
a nagy akvárium, kevés hal, brutál szűrés miatt még nem lesz önjáró. a növények teszik azzá, a megfelelő tápozással. micro táp+ kálium, esetleg foszfát. brutál szűrés nem kell nagy akváriumba kevés halhoz, mert az ammónia, nitrit koncentrációja kevesebb lesz a nagy víztömeg miatt. a vízcsere a nitrát miatt kell, amit jó tápozás mellett "megesznek" a növények. többivel egyetértek :)
2016. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel is nyugodtan egyet érthetsz, mert a brutál szűrés a köznapi értelemben kb annyi, hogy amit az eladó mond, azt megszorozza 3-mal.... az meg a valóságban egy normális szűrés.

Egyébként nem állítottam, hogy önjáró lenne ezektől egy akvárium, csak pár évtizedes fórumozás után tisztában vagyok vele, hogy az átlag problémák kb 90%-a ezekre a problémákra vezethető vissza.

Kis hely, túltelepítés, gyenge szűrés.


Ami a növényeket illeti, szerintem mindketten láttunk már növény nélküli sügeres akváriumot, kiváló minőségű vízzel, és ha a kérdező az ajánlott alapvető kémiai folyamatoknak utána jár, akkor a nitrogénkörforgással is tisztában lesz, és hogy valahogy meg kell szabadulnia a nitráttól, ha másképp nem, hát részleges vízcserékkel.


Egyébként igen, a dús növényzet nagyban hozzájárul a stabilitáshoz, én is ajánlom, csak akkor abban a témában is kell olvasgatni, mert ott is mellé lehet nyúlni.

2016. máj. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

jogos a brutál szűrésről...

én épp most is egy növény nélküli kiváló minőségű sügéres akváriumot nézek :)

2016. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!