Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim szetthez adott fénycső...

Eheim szetthez adott fénycső elég a moháknak?

Figyelt kérdés

[link]

Ez lenne a szett. Ha nem elég akkor tudnátok olyan megoldást ajanlani ami 0 szakértelemmel véghez vihető?:) pl ha ki kell cserélni a fénycsövet az még megy, de ha tudnátok olyat is mutatni ami passzol és jó lenne, akkor hálám örökké üldözni fog:)) ja és a mohák: monosolenium tenerum, taxiphyllum barbieri és flame



2016. máj. 24. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
a jávai valószínű megmarad, anubias is. fénycsőből esetleg más színhőmérsékletűt tudsz venni. és valószínű a szűrő is kevés, jobban jársz ha nem veszed meg.
2016. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

0 szakértelemmel nem lehet fejleszteni a világítást.

Kell hozzá szakértelem is, meg barkácsolós kézügyesség is. Nem olyan egyszerű.

Ez egy low-tech akvárium, mind a világítás, mint a szűrés tekintetében. Így kell elfogadni.


Növényekből kizárólag árnyéktűrőeket érdemes tartani, a halak más állatok létszámát pedig egy 45 literes akvárium maximumáig szabad tervezni, annál jobban nem szabad leterhelni a vizet!

2016. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy siralmas és szánalmas ez a "közhangulat" ami a lepontozásokat illeti.

Többször észrevettem már, ebben a kategóriában is, (pedig itt még eddig annyira nem volt jellemző) hogy hasznos válaszok lettek lepontozva.


Azt kéne felfogni, hogy néhány ember pusztán felebaráti szeretetből, (vagy még inkább állat szeretetből) önzetlenül próbál segíteni a hozzá nem értőknek.

Meg azt, hogy ez nem a fészbúk, és nem azt kell értékelni, hogy mennyire tetszett a válasz, hanem azt, hogy mennyire volt hasznos.

Csak az a baj, hogy sok esetben a sötétség olyan elkeserítően brutális mértékben van jelen, hogy sok pontozgató azt se tudja felfogni, mi a hasznos, és mi nem az, mert az elcsökevényesedett agyának a még megmaradt részével elhitette, hogy mindent jobban tud.

2016. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A kapott mohák megélnek alatta? Anubiast tartok, amellett van még valami alacsony fény igényű növény ami megélne?:) ( mellesleg a pontozást én sem értem, a válaszokat amikben segítenek én mindig zöld pacsival 'jutalmazom'... Amennyiben valaki pedig nem tartja hasznosnak az miért nem ír?:) )
2016. máj. 25. 19:06
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
jaja, pár hete még 74 % os voltam :D mind 1, ha nulla százalékos leszek akkor is leírom a véleményem :D
2016. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a moháknak elég e a fény, eldönti az idő, 100%-os recept semmire nincs (legalább is akvarisztikán belül) mert minden akvárium más, ami valahol működik, nem biztos, hogy máshol is fog.


De amúgy ezek elég szívós növények, ha nem is fognak eszeveszett növekedésbe kezdeni, szerintem elvegetálnak, nem lesz velük baj.

Figyelgetni kell őket, sokan ráfáztak arra, hogy örültek, mennyire nő a mohájuk, aztán úgy túlnőtt, hogy belül már nem kapott fényt, és belülről kezdett el meghalni.

Mohák közül amúgy a gömbmoha is jól bírja a kevés fényt.

Ezeken kívül microsorum, cryptocoryne fajták között vannak még szívósak, csak a magasságot kell jól megválogatni, mert egy 54-esben nincs túl nagy vízoszlop.

2016. máj. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!